Naga Markets

Przychody Goldman Sachs spadają o 16%. Akcje odnotowują 7% spadekSezon publikacji raportów finansowych dotyczących ostatniego kwartału ubiegłego (2022r.) roku trwa w pełni, a inwestorzy mogli we wtorek zapoznać się z jednym z nich. Mowa o raporcie giganta finansowego Goldman Sachs Group Inc., który podał, że jego przychody spadają o 16% do 10.6 miliarda dolarów w IV kw. W związku z tak słabymi wynikami akcje spółki zareagowały blisko 7 proc. spadkiem,

  • Swoje wyniki kwartale we wtorek przedstawiła spółka Goldman Sachs
  • Według raportu przychody Goldman Sachs Group mocno spadły
  • wraz z tym również akcje giganta odnotowały blisko 7 proc. spadek
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

W całym roku bank odnotował przychody netto w wysokości 47,3 mld USD

We wtorek inwestorzy zapoznali się z długo wyczekiwanym raportem Goldman Sachs Group Inc., który poinformował, że jego przychody netto w czwartym kwartale wyniosły 10,6 mld USD, co oznacza spadek o 16% w ujęciu rocznym.

Firma przypisała spadek do “znacząco niższych przychodów netto w Asset & Wealth Management oraz niższych przychodów netto w Global Banking & Markets“. Zysk netto wyniósł 1,3 mld USD, co oznacza spadek o 66% w skali roku. Rozwodniony zysk na akcję (EPS) spadł o 69% do 3,32 USD.

wykres Kurs akcji Goldman Sachs 18.01.2023
Kurs akcji Goldman Sachs 18.01.2023

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje

Sprawdź ofertę Interactive Brokers

Czytając dalej raport widzimy, że w całym roku bank odnotował przychody netto w wysokości 47,3 mld USD, o 20% mniej niż w 2021 roku. Zysk netto spadł o 48% rok do roku do 11,2 mld USD, a EPS wyniósł 30,06 USD, o 49% mniej niż w 2021 roku.

Akcje Goldman Sachs spadły początkowo o 1,7 proc. po przedstawieniu wyników, jednak finalne akcje poszybowały o wiele niżej, aż do poziomu 348 dolarów co w sumie oznaczało spadek rzędu blisko 7 procent. Chwilowe odreagowanie na akcjach może jednak nie potrwać długo, wraz z pojawiającym się raportem o tym, że niektóre banki będą musiały wyhamować silną ekspansję by nie stać się “zbyt dużymi” – jak donoszą regulatorzy w USA.

Autor poleca również:

Bossa

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułŚrodowe kursy walut – dolar, funt, frank i euro – 18 stycznia 2023 roku
Następny artykułNiektóre banki stają się zbyt potężne. Regulatorzy biją na alarm
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.