Naga Markets

samolot fedexAmerykańskie przedsiębiorstwo zajmujące się przewozem przesyłek i logistyką, spółka FedEx Corp. przedstawiła w czwartek raport dotyczący zarobków za pierwszy kwartał. Jak przedstawia raport przychody w pierwszym kwartale roku fiskalnego 2023 wyniosły 23,2 mld dolarów, co oznacza wzrost o 5% w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej. Jednocześnie z zarobkami firma informuje o podniesieniu cen za przewóz.

  • FedEx Corp. opublikował w czwartek raport finansowy za pierwszy kwartał
  • Wyniki spółki rosną, jednak nadal pozostają poniżej oczekiwań analityków
  • Spółka podnosi ceny za przewóz przesyłek
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

FedEx przedstawia raport, podnosi również stawki

W czwartek spółka FedEx Corp. poinformowała w raporcie, że jego przychody w pierwszym kwartale roku fiskalnego 2023 wyniosły 23,2 mld dolarów, co oznacza wzrost o 5% w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej. Jak się okazuje, wynik ten jest nieco poniżej wstępnych szacunków analityków z Wall Street.Czytając dalej raport spółka przedstawia, że rozwodniony zysk na akcję GAAP spadł o 19% rok do roku do 3,33 dolarów, a dochód netto GAAP wyniósł 1,2 mld dolarów. Tymczasem zysk operacyjny GAAP spadł o 15% do 1,19 mld dolarów w okresie trzymiesięcznym w ujęciu rocznym. Skorygowany EPS przebił szacunki, lądując na poziomie 3,44 dolarów.

wykres Kurs akcji FedEx Corp. 23.09.2022
Kurs akcji FedEx Corp. 23.09.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Poruszamy się z szybkością i zwinnością, aby poruszać się w trudnym środowisku operacyjnym, wyciągając dźwignie kosztowe, handlowe i pojemnościowe, aby dostosować się do wpływu zmniejszonego popytu – skomentował prezes spółki, Raj Subramaniam.

Jednocześnie z raportem o zarobkach spółka podała, że podniesie stawki za przesyłki naziemne i ekspresowe średnio o 6,9% w przyszłym roku. Stawki za transport wzrosną średnio o 6,9% do 7,9%. Słabnąca gospodarka światowa, szczególnie w Azji i Europie, zaszkodziła działalności FedEx w zakresie dostaw ekspresowych. Firma powiedziała, że popyt na paczki znacznie osłabł w ostatnich tygodniach kwartału, wobec czego firma musi podnieść stawki przewozowe.

Po opublikowaniu raportu spółka odnotowała zyski, odbijając od dna ponad 4%. Finalnie w czwartek notowania zamknęły się na poziomie 154,56 dolarów za akcje z wynikiem +2,65%. Obicie akcji spółki nadal jednak wydaje się niczym po piątkowych, silnych spadach. W sumie akcje FedExu spadły o 21% w zeszły piątek, co było największym jednodniowym spadkiem w historii firmy.

XTB

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here