Naga MarketsPrzychody Deutsche Telekom rosną o 37%. Wyniki wspiera ogromna fuzja spółekPodczas czwartkowej sesji handlowej niemiecka spółka Deutsche Telekom podaje swoje wyniki kwartalne, które mogą zaskakiwać nawet najbardziej wytrawnych inwestorów niemieckiego rynku. Spółka telekomunikacyjna podaje, że przychody w drugim kwartale fiskalnym wzrosły o 37,5% – czego główną zasługą ma być m.in fuzja spółki z amerykańskim konglomeratem Sprint Corporation.

  • Niemiecka firma Deutsche Telekom podaje swoje wyniki kwartalne
  • Te okazują się zaskakująco dobre, czego powodem ma być m.in miniona fuzja
  • EBITDA w tym kwartale wzrosła o 56,4% do 9,8 mld euro
  • Spółka odnotowała największy od dwóch lat sukces w działalności usług szerokopasmowych

Deutsche Telekom po fuzji z Sprint Corporation podaje wyniki

Dziś spółka Deutsche Telekom ogłosiła swoje wyniki, które wyglądają na zaskakująco dobre. Jak podają główne media niemieckie – po połączeniu T-Mobile ze Sprintem przychody w drugim kwartale fiskalnym wzrosły o 37,5% do 27,0 mld euro. W tym samym momencie skorygowana EBITDA podmiotu wyniosła 9,8 mld euro co przekłada się na wzrost wyniku o 56,4% w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dodatkowo, czytając raport spółki – grupa telekomunikacyjna wydała nowe wytyczne, zgodnie z którymi podstawowe zyski miałyby w tym roku osiągnąć nawet poziom 34 mld euro, przewyższając oczekiwania rynku. Fuzja ze spółka Sprint Corporation sprawiła jednocześnie, że podmiot T-Mobile staje się numerem 2 jako operator w Stanach Zjednoczonych, spychając dotychczasowego lidera AT&T  na trzecie miejsce.

wykres Deutsche Telekom AG 13.08.2020
Deutsche Telekom AG 13.08.2020, Źródło: Tradingview

Przypomnijmy, że fuzja spółek zakończyła się 1 kwietnia i od tego czasu niemiecki gigant zdaje się, że rozpycha się nie tylko już na europejskim rynku. Wypowiedź dyrektora generalnego Deutsche Telekom AG, Tima Hoettgesa podczas połączenia spółek mówiła, że “Fuzja w Stanach Zjednoczonych jest dla Grupy historycznym krokiem. Nasze liczby są ogromne, a nasza silna działalność biznesowa w Niemczech i całej Europie również ma w tym swój udział“.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here