Naga Markets

Akcje znanej giełdy kryptowalutowej notowanej na amerykańskim parkiecie, spółki Coinbase Global Inc. spadły we wtorek o 10 procent po niezadowalającym raporcie z zysków za drugi kwartał roku.  Coinbase wypadł gorzej od oczekiwań analityków, notując 808,3 mln USD przychodów za II kwartał w porównaniu do szacowanych 832,2 mln USD, które przyniosłaby giełda kryptowalut.

  • Akcje giełdy kryptowalutowej mocno spadają po raporcie o zyskach
  • Jak się okazuje, liczba użytkowników przeprowadzających transakcje na platformie wyniosła 9 milionów, co oznacza spadek o 200 tysięcy w ciągu ostatnich trzech miesięcy
  • Firma odnotowała 1,1 miliarda strat netto w minionym kwartale finansowym
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Akcje Coinbase spadły ponad 10%

We wtorek giełda kryptowalutowa Coinbase Global Inc. ogłosiła, że jej przychody w drugim kwartale roku fiskalnego 2022 wyniosły 803 mln USD, co oznacza spadek z 2,03 mld USD w tym samym kwartale rok wcześniej. Całkowity przychód firmy wyniósł 808 milionów dolarów.Czytając raport widzimy, że straty netto za II kwartał 2022 roku wyniosły 1,09 miliarda dolarów, a według raportu na wynik ten “duży wpływ miały niegotówkowe odpisy aktualizacyjne.” Zysk ze straty netto na akcję przypisany wspólnym akcjonariuszom w okresie trzech miesięcy zakończonym 30 czerwca wyniósł 4,98 USD. Wreszcie, wolumen obrotu spadł do 217 miliardów dolarów w drugim kwartale, z 462 miliardów dolarów rok wcześniej.

wykres Kurs akcji spółki Coinbase 10.08.2022
Kurs akcji spółki Coinbase 10.08.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Idąc dalej raport przedstawił, że zespół “Ciężko pracuje nad tym, aby działać w granicach 500 mln USD skorygowanej straty EBITDA, którą zakomunikowaliśmy na rok 2022. Oczywiście, działamy w stresujących warunkach rynkowych, ale w oparciu o inicjatywy zarządzania wydatkami podjęte w II kwartale, jesteśmy ostrożnie optymistyczni co do naszej zdolności do działania w ramach tej balustrady.

Akcje Coinbase spadły o 1,46% po ukazaniu się raportu, jednak w nieregularnych godzinach handlowych akcje osunęły się do poziomu 83,66 dolarów, co przełożyło się na ponad 10 procentowy spadek notowań.

Autor poleca również:

XTB

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here