Naga MarketsSiedziba AsbisAsbis Enterprises Plc wypracował w sierpniu 2020 r. skonsolidowane przychody na poziomie ok. 206 mln USD wobec 158 mln USD rok wcześniej, co oznacza wzrost o ok. 30% r/r, podała spółka, prezentując wstępne dane szacunkowe.

“Sierpień to kolejny miesiąc wzrostów naszych przychodów, co oznacza, że Asbis znacząco rośnie na wszystkich rynkach, na których jest obecny. Ogłosiliśmy naszą prognozę finansową na 2020 rok, zakładającą realizację przychodów w przydziale pomiędzy 2 mld USD a 2,2 mld USD. Widząc wyniki za sierpień, jej realizacja przebiega zgodnie z naszymi oczekiwaniami” – powiedział dyrektor generalny i przewodniczący rady dyrektorów Asbis Enterprises Plc Siergiej Kostevitch, cytowany w komunikacie.

W sierpniu grupa odnotowała wzrosty sprzedaży w praktycznie wszystkich liniach produktowych. Największe wzrosty sprzedaży miały smartfony oraz procesory.

“Jeśli chodzi o kraje, to zdecydowanie najwyższą dynamikę wzrostów miały Kazachstan, Słowacja oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie. Polska również wypracowała bardzo dobre wyniki w sierpniu, a wzrost sprzedaży był wysoki i wyniósł 30%. Obecnie przygotowujemy spółkę do ostatniego kwartału roku, który jest najważniejszy pod względem przychodów i zysków, aby mieć pewność, że nasza prognoza zostanie zrealizowana” – dodał Kostevitch.

Asbis Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. Przychody ze sprzedaży wyniosły 1,91 mld USD w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here