Naga MarketsPrzychody Asbisu wzrosły wstępnie o ok. 12% r/r do ok. 221 mln USDAsbis Enterprises Plc wypracował w październiku 2020 r. skonsolidowane przychody na poziomie ok. 221 mln USD wobec 197 mln USD rok wcześniej, co oznacza wzrost o ok. 12% r/r, podała spółka, prezentując wstępne dane szacunkowe.

Zarząd spółki Asbis zadowolony z przychodów w październiku

“Jesteśmy bardzo zadowoleni z przychodów w październiku. Przed nami publikacja wyników sprzedaży za dwa najbardziej intensywne miesiące w roku, które już trwają, Pracujemy na pełnych obrotach, w każdym z krajów, w których jesteśmy obecni. Ten rok jest inny niż wszystkie. Dla Asbis to przede wszystkim koncentracja na marżach i zyskowności. Konsekwentnie realizujemy nasze założenia, generując wysokie zyski, którymi jak zwykle chcemy podzielić się z naszymi inwestorami Już w grudniu wypłacimy dywidendę zaliczkową z zysków za 2020 rok. Dzień ustalenia praw do dywidendy to 7 grudnia” – powiedział dyrektor generalny i przewodniczący rady dyrektorów Asbis Enterprises Plc Siergiej Kostevitch, cytowany w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Produktami, które były największymi czynnikami wzrostu przychodów w październiku były smartfony oraz akcesoria, takie jak AirPods, które zanotowały wzrost ponad 100-procenowy w porównaniu do października 2019 r. Oprócz tego najlepiej sprzedały się procesory i inne akcesoria” – dodał Kostevitch.

Asbis Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. Przychody ze sprzedaży wyniosły 1,91 mld USD w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here