Naga Markets??????????????????Silny dolar sprawił, że amerykańskie korporacje straciły w ostatnim kwartale poprzedniego roku aż 18,66 mld USD. Wszystko przez to, że mocny dolar wpłynął na wyniki z eksportu towarów i usług. To najwyższe straty odnotowane przez korporacje od czasu najgorszej fazy kryzysu w strefie euro w roku 2012. Możliwe, że wyniki z pierwszego kwartału 2015 roku będą równie słabe.


Gdy wartość dolara rośnie, trudniej jest firmom i konsumentom z zagranicy kupować amerykańskie towary. Za tę samą kwotę mogą nabyć mniej dóbr wycenionych w dolarach amerykańskich. Według wielu ekspertów silny dolar może wywrzeć więcej negatywnych skutków na amerykańską gospodarkę, niż pozytywnych. Szczególnie w dłuższym terminie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dane pochodzą z raportu przeprowadzonego przez FiREapps, który pokazuje, że negatywne skutki sytuacji walutowej w czwartym kwartale 2014 roku były dwa razy większe niż w pozostałej części roku łącznie. Dane zostały opracowane na podstawie wyników 1200 firm, zarówno amerykańskich, jak i europejskich.

Sytuacja wygląda następująco:

screen shot 2015-03-17 at 7.20.54 am
Źródło: FiREapps

Źródło: Business InsiderConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here