Naga Markets



Przewodniczący SEC: bitcoin jest mechanizmem płatności i magazynem wartościJay Clayton rezygnuje ze swojej roli przewodniczącego SEC. Zasłynął z tego, że odrzucił kilka projektów bitcoinowych ETF-ów. Mimo tego dziś pozytywnie wypowiada się o kryptowalucie.

  • Clayton był gościem CNBC. W czasie wywiadu pojawił się temat BTC.
  • Przewodniczący SEC stwierdził, że bitcoin jest mechanizmem płatności i magazynem wartości.

Szef SEC pozytywnie wypowiada się o BTC

Odchodzący z SEC dotychczasowy przewodniczący komisji Jay Clayton, który jest odpowiedzialny za m.in. odrzucenie dziewięciu ETF-ów dot. bitcoina, powiedział teraz CNBC, że „nieefektywność”, jaką widać w obecnych systemach płatności, nadal napędza popularność bitcoina. Dodał, że kryptowaluta jest mechanizmem płatności i magazynem wartości.

 

 

Clayton uważa, że ​​bitcoin będzie nadal się rozwijał, podczas gdy przepisy dot. kryptowalut będą ewoluować.

Widzimy, że nasze obecne mechanizmy płatności, w kraju i za granicą, są nieefektywne. Te nieefektywności napędzają wzrost popularności bitcoina… I zobaczymy tego więcej. Zobaczymy więcej regulacji dotyczących cyfrowej przestrzeni płatności – powiedział urzędnik.

Uwaga na ICO!

Clayton był zarazem pierwszym członkiem SEC, który wystosował oficjalne ostrzeżenie dot. ICO w 2017 roku, w czasie bańki na tym rynku, przypominając opinii publicznej, że takie produkty jak tokeny są zwykle traktowane przez władze jako papiery wartościowe i podlegają regulacjom im towarzyszącym.

Nie regulowaliśmy bitcoina jako zabezpieczenia – powiedział Clayton, wyjaśniając, że BTC jest „znacznie bardziej mechanizmem płatności” niż zabezpieczeniem.

Clayton został nominowany na stanowisko przewodniczącego SEC przez prezydenta Donalda Trumpa w styczniu 2017 r. Teraz odchodzi, ale jako jeden z urzędników najdłużej sprawujących taką funkcję w agencji. W czerwcu 2020 roku został nominowany przez Trumpa do zastąpienia odchodzącego prokuratora Stanów Zjednoczonych w południowym dystrykcie Nowego Jorku. Jak twierdzi chce objąć takie stanowisko, bowiem odczuwa “silne pragnienie” kontynuowania swojej kariery w służbie publicznej.

Autor poleca też:



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here