Naga MarketsBob Goodlatte – przewodniczący Komisji Sądowniczej w Izbie Reprezentantów – jest prawdopodobnie pierwszym członkiem Kongresu, który zgodnie z nowymi przepisami ujawnił, że posiada kryptowaluty. Taką informację podał 6 sierpnia Sludge. Kongresmen zdecydował się wykazać inicjatywę i umieścić kryptowaluty w swoim oświadczeniu majątkowym jeszcze przed wejściem nowych regulacji.

Nowe zasady dla rządzących

Goodlatte złożył swoje oświadczenie majątkowe 10 maja, na miesiąc zanim amerykańska Komisja Etyki opublikowała nowe zasady dotyczące kryptowalut. Przewodniczący Komisji Sądowniczej ma w swoim portfelu cyfrowe aktywa o wartości 17-80 tys. USD.

Według nowych zasad, wszyscy kongresmeni mają obowiązek zgłosić swoje bądź małżonka kryptowaluty o wartości przekraczającej 1000 USD, a także transakcje krypto przekraczające wartość również 1000 USD. Mają na to 45 dni. Z oświadczenia majątkowego polityka wynika, że ma w swoim posiadaniu między innymi Bitcoiny, Ethereum i Bitcoin Cash.

Zainteresowanie kryptowalutami przez kongresmena jest prawdopodobnie wynikiem działalności jego syna. Bobby Goodlatte Jr. jest ponoć inwestorem w giełdzie kryptowalutowej Coinbase, ale nie jest znana kwota inwestycji w spółkę.

Kryptowaluty powodem podziałów wśród ustawodawców

Kryptowaluty nadal są kontrowersyjnym tematem w amerykańskim Kongresie. Niektórzy z kongresmenów uważają, że nowy rodzaj aktywów jest podejrzany oraz oderwany od ram prawnych. Podczas wiosennej debaty na ten temat, przedstawiciel Sherman z Kalifornii otwarcie nazwał kryptowaluty oszustwem, którego jedynym celem jest „pomaganie terrorystom i kryminalistom przesyłać pieniądze na całym świecie”.

Choć niektórzy prawodawcy wzywają do zaostrzenia przepisów w kwestii kryptowalut, to jest kilki kongresmenów, którzy są gorącymi ich zwolennikami. Jared Polis jest znanym sympatykiem Bitcoina. Utworzył w Kongresie grupę wsparcia dla cyfrowych walut oraz technologii blockchain, która zajmuje się lobbowaniem na rzecz łagodnego traktowania nowej klasy aktywów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here