Naga MarketsRosnąca inflacja popchnie indeksy w przepaść - twierdzi Jeremy SiegelJeremy Siegel, profesor finansów na University of Pennsylvania’s Wharton School of Business, podczas ostatniej wypowiedzi dla CNBC zauważył, że obecny skok inflacji i przyspieszająca presja cenowa może zmusić Rezerwę Federalną do podniesienia stóp procentowych w szybszym tempie niż obecnie jest to przewidywane. To z kolei może popchnąć główne indeksy Wall Street w przepaść, dając jedną z silniejszych przecen ostatnich miesięcy.

  • Profesor z Wharton zauważą, że rynki stają się coraz bardziej nerwowe
  • Spowodowane jest to faktem rosnącej inflacji 
  • To oraz przyspieszająca presja cenowa może zmusić Rezerwę Federalną do podniesienia stóp procentowych
  • Jeśli stanie się to szybciej, niż planowano – rynki mogą to odczuć
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Stopa inflacji w USA stale rośnie

Jeremy Siegel, znany z częstych komentarzy gospodarczych i rynków finansowych profesor finansów twierdzi, że główne rynki stają się coraz bardziej nerwowe na skutek zbyt daleko idących zmian inflacyjnych. Podczas wypowiedzi dla stacji CNN w tym tygodniu zauważył, że główne indeksy mogą znaleźć się w potrzasku, kiedy widmo o wiele szybszego podnoszenia stóp procentowych przez Rezerwę Federalną Stanów Zjednoczonych zaczyna się pojawiać.Nowy skok inflacji sprawia, że rynki stają się nerwowe. Przyspieszająca presja cenowa może zatem zmusić Rezerwę Federalną do podniesienia stóp procentowych w szybszym tempie niż obecnie przewidywane, co może przynieść korektę benchmarków akcji mocniej, niż nam się wydaje.” – stwierdził Siegel.

wykres Kurs Dow Jones H1 01.10.2021
Kurs Dow Jones H1 01.10.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Komentarze profesora pojawiły się w momencie, gdy przewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome Powell powiedział w środę, że okres wysokiej inflacji w Stanach Zjednoczonych może się przedłużyć do początku przyszłego roku, ponieważ niedobory części i materiałów mogą się pogłębiać. Powell powiedział rónież, że obecne poziomy inflacji są bezpośrednim wynikiem wąskich gardeł w globalnej podaży, określając je jako „znacznie powyżej celu„. Co więcej, zauważył, że poziom inflacji nadal może rosnąć dopóki problem z wąskimi gardła podaży nie zostaną rozwiązane.

Przewodniczący twierdzi, że Fed znalazł się w „trudnej sytuacji” z napięciem pomiędzy wysoką inflacją i wysokim bezrobociem, dodając, że USA jest wciąż „daleko” od pełnego zatrudnienia. W związku z tym profesor z Wharton ostrzega przed dalszym zachowaniem się indeksów, które podatne mogą być teraz na silniejsze cofnięcia z powodu dalszej niepewności co do kroku Rezerwy. Obecnie cofanie może być jedynie pretekstem do dalszego, mocniejszego spadku indeksów głównych.

Autor poleca również:

invest

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here