Naga MarketsCeny złota i srebra utrzymują się na przestrzeni ostatnich dni na względnie stabilnych poziomach odpowiednio w okolicy 1950 USD i 27 USD. Warto przy tym zwrócić uwagę, że od początku roku cena złota wzrosła o niemal 29 proc. a cena srebra o ponad 51 proc. Devlyn Steele, główny ekonomista Augusta Precious Metals uważa jednak, że to jeszcze nie koniec wzrostów na notowaniach tych metali szlachetnych.

  • Cena złota wzrośnie o 155 proc. do 5 000 USD
  • Cena srebra wzrośnie o 362 proc. do 125 USD

Cena złota wzrośnie o 155% a srebra o 362%

Devlyn Steele, główny ekonomista Augusta Precious Metals, wiodący amerykański dostawca złota i srebra dla osób oszczędzających na emeryturę, który pomaga im w realizacji marzeń o niezależności finansowej podczas jesieni życia dokonał oceny obecnych czynników ekonomicznych i zaktualizował swoje projekcje dot. przyszłych wycen złota i srebra.

Jego zdaniem trwa obecnie masowe przejście od tradycyjnych aktywów do fizycznego złota i srebra uważanych za aktywa Safe Haven czyli tzw. bezpieczne przystanie, co w ciągu najbliższych 36 miesięcy, może doprowadzić do wzrostu ceny złota do 5 000 USD a ceny srebra do 125 USD.

– Trwa wielka rotacja cen złota i srebra i nie ma powodu, aby tego przegapić – powiedział Steele dodając, że to doniosłe wydarzenie i chcę się upewnić, że wszyscy o nim wiedzą.

Jego zdaniem dotychczasowe wzrosty notowań tych metali szlachetnych odzwierciedlają bezprecedensowe działania Rezerwy Federalnej i amerykańskiego rządu mające na celu zminimalizowanie gospodarczych skutków kryzysu wywołanego wybuchem pandemii.

Na przyszłe wzrosty wpływ ma mieć jednak także wiele innych czynników, takich jak chociażby zmienny klimat polityczny, nieograniczone luzowanie ilościowe i wyjątkowo niskie oprocentowanie aktywów, co praktycznie zmusza oszczędzających na emeryturę do przeniesienia swoich aktywów z kont oszczędnościowych i lokat w kierunku złota i srebra.

Na uwagę zasługuje fakt, iż prognozy Stelle już raz się sprawdziły. Skutecznie przewidział on bowiem kryzys finansowy z 2008 roku oraz następujący po nim wzrost cen złota i srebra. Gdyby jego obecne projekcje miały się zrealizować, cena złota wzrosłaby o ponad 155 proc. a cena srebra aż o 362 proc. w stosunku do obecnych poziomów.

Cena złota w okolicy technicznego oporu

Spoglądając na notowania złota zauważymy, że jego cena od pewnego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym wewnątrz prostokątnego trójkąta zniżkującego. Jeżeli tylko linia tendencji spadkowej będąca jego górnym ograniczeniem zostanie jednak pokonana, z czysto technicznego punktu widzenia, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownej aprecjacji ceny złota.

Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy cetryfikat

GOLD H4

Autor poleca również:


logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSantander Bank Polska z kolejną Work/Café
Następny artykułKurs euro (EUR/USD) wybija ponad poziom 1,1850
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here