Naga MarketsWeteran Wall Street, Steve Eisman, który zasłynął z tego, że jako jeden z niewielu zarządzajacych funduszami hedgingowymi, przewidział kryzys na rynku mieszkaniowym nie dostrzega sensu kryptowalut.


Eisman, który dziś zarządza portfelem w Neuberger Berman, był jednym z niewielu zarządzających funduszami hedgingowymi, którzy prognozowali kryzys na rynku mieszkaniowym. Teraz, zamiast wykorzystać rosnącą falę cyfrowych walut, stara się znaleźć “cel” lub “wartość” na rynku. Jak donosi The Wall Street Journal, na konwencji w Hongkongu przyznał, że według niego wzrost bitcoina jest napędzany tylko przez “spekulacje” i oszustwa: “Nie widzę celu tego. Jaką wartość wnosi kryptowaluta? Nikt nie był w stanie odpowiedzieć na to pytanie”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Być może Eisman, którego kariera była głównym punktem bestsellera Michaela Lewisa “The Big Short”, szukał odpowiedzi w niewłaściwym miejscu. Biorąc to pod uwagę, można by go porównać nawet do Warrena Buffetta, który pomimo, że jak sam przyznał, nie rozumie kryptowalut, to niemal przy każdej okazji wypowiada się sceptycznie na ich temat.

Warto przypomnieć, że wielki kryzys finansowy prognozował on już na kilka lat wcześniej. Zaczęło się od wezwania Wachovia Corp do sprzedaży kredytów hipotecznych na kwotę 26 miliardów dolarów. Podążał za znakami, co doprowadziło go do słynnego “The Big Short”. Ale jeśli chodzi o kryptowaluty, Eisman przyznaje, że nie poświęcił czasu na zrozumienie mechaniki rynku.

“Nie dotykam tego. Nie wiem, na co patrzę… Nie jestem zainteresowany” – powiedział Eisman na konferencji, dodając, że unika inwestowania w jakiekolwiek waluty, nie tylko te kryptograficzne.

Tymczasem, gdyby zapytać go, gdzie kolejny “Big Short”, Eisman nie wskaże na kryptowaluty i podobnie jak Mark Carney z Banku Anglii uważa, że BTC nie stanowi zagrożenia dla globalnej stabilności finansowej. Jego zdaniem najbardziej niepokojący jest kanadyjski rynek mieszkaniowy, na którym istnieją dowody na to, że bańka jest gotowa do pęknięcia. W rezultacie zajmował krótkie pozycje w kilkunastu powiązanych akcjach.

Eisman nie posiada żadnych cyfrowych walut

Odnosząc się do regulacji kryptowalut przyznał on, że nie rozumie dlaczego rynek ten nie jest regulowany “bardziej surowo”. Jego zdaniem decydenci polityczni, dążą do wprowadzenia kontrolii, lecz nie chcą tworzyć przepisów, które zahamują innowacje. Cytując byłego przewodniczącego Fed, Alana Greenspana, którego Eisman niegdyś uznał za “najgorszego przewodniczącego Fed w historii”, stwierdził, że jest to “zagadka”, nad którą gorączkowo pracują.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułHulu z ostrożnym optymizmem podchodzi do potencjału technologii blockchain
Następny artykułEURNZD – Dywergencja wskazuje na spadki – PA+MACD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here