Naga Marketsnapis BTCUSD na tle wykresuCena Bitcoina wzrosła na przestrzeni ostatniego tygodnia o ponad 13 proc. Fakt ten sprawił, iż za najstarszą z walut wirtualnych znów zapłącić trzeba ponad 10 tys. dolarów, co jest najwyższą wyceną Bitcoina od początku czerwca br. i jedną z najwyższych od sierpnia 2019 r. Zdaniem Tuura Demeestera, dyrektora IT w Adamant Capital, cena BTC może wkrótce wzrosnąć nawet do 50 tys. dolarów.

  • Cena BTC powyżej 10 300 USD
  • Bitcoin najdroższy od początku czerwca br.
  • Cena BTC może wzrosnąć nawet do 100 000 USD

Cena BTC wzrośnie od 50 do 100 tys. USD

Według Tuura Demeestera odpowiedzialnego w Adamant Capital za stan, rozwój i wdrożenia technologii informacyjnych, Bitcoin zbliża się do przełomu.

– Nie wiem, czy impreza się skończyła… Mogę się mylić, ale myślę, że Bitcoin powoli przygotowuje się do dużego ruchu, za którym podążą niektóre alty – wskazał.

Jego zdaniem Bitcoin może osiągnąć cenę między 50 a 100 tys. dolarów za monetę. Czynnikiem determinującym tak znaczną aprecjację BTC miałby natomiast być masowy dodruk pieniędzy przez banki centralne oraz instytucjonalna adopcja kryptowalut.

Na uwagę zasługuje fakt, iż Demeester nie jest pierwszym, lepszym “analitykiem” kryptowalut. Po raz pierwszy zakupił on bowiem BTC, gdy ten kosztował zaledwie 5 dolarów. Ponadto, skutecznie przewidział, że cena BTC osunie się po pęknięciu bańki z 2017 roku w okolice 3200 dolarów.

Spoglądając na notowania najstarszej z walut wirtualnych zauważymy, że cena BTC pokonała na przestrzeni ostatnich dni aż trzy horyzontalne opory w wysokości 9 450 USD, 9 700 USD oraz 10 000 USD. Fakt ten sprawił, iż obecnie znajduje się ona na najwyższym poziomie od początku czerwca br.

Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, cena najstarszej z walut wirtualnych mogłaby wzrosnąć do 10 400 USD. Trwałe pokonanie tej strefy mogłoby natomiast otworzyć drogę do dalszej aprecjacji nawet w okolic 13 000 USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs euro (EUR/CZK) najniżej od marca
Następny artykułThe Dust wyda grę “Together” jeszcze w tym roku
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here