Naga MarketsFibonacci
Fibonacci Team School

Psychologiczny poziom 110.00 na USDJPY widzieli wszyscy, jednak czy opłacało się łapać to historyczne ekstremum cenowe? Jednym z założeń Traderów Fibonacci Team jest wyszukiwanie struktur korekcyjnych potwierdzonych dodatkowo strefą S/D (podaży/popytu) oraz odpowiednia identyfikacja całego cyklu Elliott’owskiego.

Poziomy, które zasygnalizowaliśmy po raz pierwszy 2 października (czas sesji europejskiej) w panelu Tradera, zostały zaznaczone na wykresie jasnym zielonym obszarem. W ten sposób unaoczniliśmy ważną strefę wynikającą nie tylko z wewnętrznego poziomu fibo, ale również z wcześniejszych miejsc reakcji ceny (23.09, 24.09 oraz 26.09).wmch1

Pierwsza ważna informacja w postaci markowania ceny pojawiła się już w godzinach dopołudniowych i dotyczyła dynamicznego zrzucenia kursu w okolice 108,35. Na interwale M30 oraz H1 zaobserwować mogliśmy długą czarną świecę podażową marubozu – z dużym korpusem oraz małymi knotami. Motyw ten sugeruje dużą siłę sprzedających, jednak tego typu formacja ma całkowicie inne zadanie – zmylić:

  1. Traderów trzymających krótkie pozycje (widząc taką świecę powinni zamykać przynajmniej część pozycji)
  2. Traderów zamierzających otworzyć długie pozycje (widząc tak dużą przecenę na rynku Inwestorzy zwyczajnie boją się otwierać długich pozycji).

2014-10-06usdjpyh4

Manewr ten został powtórzony kilka godzin później tylko i wyłącznie po to, aby wybić stopy Trderom, którzy zajęli odpowiednie długie pozycje na rynku. Na pewno znasz to uczucie kiedy wybijają Twojego stopa, następnie rynek zawraca i idzie w Twoim kierunku, ale niestety bez Ciebie…

Jeśli chcesz dowiedzieć się w jaki sposób nauczyć się odpowiedniej selekcji profitowych układów oraz poznać harmoniczny styl handlu przyjdź na darmowe spotkanie, podczas którego skoncentrujemy się na zwiększaniu efektywności handlu i zaprezentujemy stały układ rynkowy.

2014-10-06usdjpym30

invest

Ważnym elementem w takich sytuacjach na rynku jest zachowanie zimnej krwi i prawidłowe odczytanie sekwencji rynkowych, które występują najczęściej w początkowej fazie akumulacji. W tym konkretnym setupie była to formacja świecowa z dolnym długim cieniem oraz stosunkowo małym korpusem popytowym – jasny przekaz informujący o pierwszych kupujących, którzy pojawili się na rynku.

Pamiętajmy, że formacje świecowe działają najlepiej w dwóch przypadkach:

  1. Na wsparciach/oporach (strefach S/D).
  2. Poziomach Fibonacciego.

 Bez odpowiedniego kontekstu rynkowego skuteczność „samych” formacji świecowych to jedynie 55%!

wmch2

W dzisiejszym raporcie poznałeś jedynie element potwierdzający wejście w pozycję. Element ten potwierdza tło rynkowe, pokazuje otoczenie, w tym wypadku w doskonały sposób wyznaczył strefę początkowej akumulacji zapoczątkowaną przez dużych graczy.

Jeśli chcesz poznać kolejne tajemnice Harmonic Tradingu oraz dowiedzieć się w jaki sposób zwiększyć skuteczność w swoim handlu zapisz się na darmowe spotkanie, na którym wspólnie odpowiemy na pytania:

  • Które elementy stanowią uniwersalne narzędzie budujące przewagę prognostyczną w praktycznym handlu na rynku Forex,
  • Czym jest trading reakcji i dla kogo okaże się skuteczny,
  • Na czym opierać swój daytrading, by zwiększać efektywność swojego handlu,
  • Czy swingtrading jest dla każdego? Które narzędzia będą pomocne – synergia nurtów z praktycznym przełożeniem na realny handel.
  • Jak ważną rolę pełni harmonia w różnych modelach inwestycyjnych, w zależności od obranego horyzontu czasowego i targetów cenowych.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here