Naga MarketsLira turecka będzie się dalej osłabiać, ponieważ Centralny Bank Republiki Turcji (CBRT) nadal obniża stopy procentowe. Prognozy analityków MUFG Banku wskazują na wzrost pary USD/TRY do 9,0500 w czwartym kwartale i 9,55 za rok. Podobnego zdania są eksperci z Societe Generale. Kurs USD/TRY wzrasta w poniedziałek w okolice 8,87.

  • We wrześniu lira gwałtownie osłabła w stosunku do dolara, co spowodowało wzrost USD/TRY do 8,9577
  • Gwałtowne odwrócenie kursu liry zostało wywołane niespodziewaną decyzją CBRT o rozpoczęciu cięcia stóp wcześniej niż oczekiwano
  • Ciągły wzrost cen energii spowodowany ograniczeniami dostaw jest negatywnym zjawiskiem dla równowagi zewnętrznej Turcji
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kurs USD/TRY: dalsza słabość przewartościowanej liry – MUFG

We wrześniu lira gwałtownie osłabła w stosunku do dolara amerykańskiego, co spowodowało, że para USD/TRY osiągnęła nowy rekordowy poziom 8,9577. Gwałtowne odwrócenie kursu liry zostało wywołane niespodziewaną decyzją CBRT o rozpoczęciu cięcia stóp wcześniej niż oczekiwano.CBRT zmienił ostatnio kierunek swojej polityki, aby położyć większy nacisk na inflację bazową, która nieznacznie zwalniała ze szczytowego poziomu 17,8% w marcu do 16,8% w sierpniu. Było to jednak odważne posunięcie CBRT, aby obniżyć stopy, zanim stało się jasne, że inflacja zasadnicza osiągnęła szczyt. Roczna stopa inflacji zasadniczej wzrosła w sierpniu do 19,25%.

Pozostawia to realną stopę polityczną po skorygowaniu o inflację zasadniczą na terytorium ujemnym, co zapewnia mniejsze wsparcie dla liry – napisano w raporcie.

Presja w dół na lirę została również wzmocniona przez czas obniżki stóp, ponieważ nastąpiła ona po bardziej jastrzębim uaktualnieniu polityki Fed. Amerykański bank centralny zasygnalizował, że planuje ograniczyć łagodzenie ilościowe szybciej niż oczekiwano, prawdopodobnie ogłaszając zacieśnianie w listopadzie, a następnie kończąc ten proces w połowie przyszłego roku.

Ciągły wzrost cen energii spowodowany ograniczeniami dostaw jest negatywnym zjawiskiem dla równowagi zewnętrznej Turcji. W takich okolicznościach spodziewamy się dalszego osłabienia przewartościowanej liry – podkreślono.

Kurs dolara (USD/TRY) zmierza w kierunku 9,35 – SocGen

Ekonomiści z Société Générale spodziewają się, że para znajdzie solidne wsparcie na poziomie 8,68 i wzrośnie w kierunku 9,15 i 9,35.

Po osiągnięciu 8,95 obecnie trwa korekta, jednak sierpniowy szczyt 8,68 powinien stanowić kluczowe wsparcie cenowe. Oczekuje się, że kurs USD/TRY będzie stopniowo wzrastać w kierunku 9,15 z kolejnym celem blisko 9,35. Z drugiej dopóki notowania utrzymują się powyżej 8,26 trend wzrostowy powinien być niezagrożony – podsumowano.

invest
Kurs USDTRY na interwale dziennym, tradingview
Kurs USDTRY na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin prognozy 2020 | kurs pgnig | kurs amica | gpw pkn orlen | aktualny kurs liry tureckiej | ccc akcje kupno | forex brokerzy |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here