Naga MarketsPrzesycenie branży gamingowej i marsz Road Studio w stronę NewConnect - Rozmowa z Maciejem NowakiemW kolejce na swój giełdowy debiut oczekuje obecnie ponad 60 spółek gamingowych, a już niedługo do tej listy dołączyć może również Road Studio. Choć druga połowa 2020 roku zapamiętana zostanie m.in. z powodu absurdalnych wręcz redukcji, to obecnie uzyskanie kapitału nie jest już takie proste. Inwestorzy coraz dokładniej przyglądają się temu, jaki potencjał skrywa spółka i jakie liczby za nią stoją. Właśnie takie twarde dane mają przekonać potencjalnych inwestorów, że Road Studio jest odpowiednim podmiotem do zainwestowania kapitału – przekonuje prezes zarządu Road Studio, Maciej Nowak, w rozmowie z Comparic24.pl.

  • Oficjalnie ponad 60 spółek gamingowych planuje debiut na rynku NewConnect w 2021 roku.
  • Rzeczywista liczba może być jednak znacznie większa m.in. dzięki odwrotnemu przejęciu.
  • Road Studio finalnie celuje w główny parkiet i stanie się spółką dywidendową.

LINK DO ROZMOWY

Te artykuły również Cię zainteresują
Czy sektor gamingowy w Polsce jest już przesycony?

Obecnie ponad 60 spółek branży gamingowej planuje swój debiut na rynku NewConnect w 2021 roku. Jak wskazuje rozmówca Comparic.pl, Maciej Nowak (Prezes Road Studio), realna liczba firm, które szykują się do tego, może być zdecydowanie większa (m.in. poprzez odwrotne przejęcie). Jeśli więc chodzi o ilość debiutów, to segment ten zdecydowanie zdeklasował konkurencje. Jednocześnie tak duża „konkurencja” doprowadzić może do pewnego przesycenia (wśród inwestorów).

O tym, że nowy rok determinowany będzie przez nowe zasady, przekonała się m.in. spółka DeGenerals, która anulowała swój debiut ze względu na niewystarczające zainteresowanie. Jest to niezwykle ciekawe, ponieważ zapewne, gdyby debiutowała ona w IV kwartale 2020, doszłoby do ogromnej redukcji przydziału akcji, podczas gdy teraz zainteresowanie było wyraźnie mniejsze.

To może Cię zainteresować: Czy Platige Image powtórzy sukces CD projektu? Komentuje Tomasz Piwoński

Obecnie rynek ten wydaje się wchodzić w nowy okres. Zainteresowania inwestorów dalej jest znaczące, jednak (w związku z ilością debiutów) przywiązują oni coraz większą uwagę do konkretów, planów na przyszłość itp. Rok 2021 może okazać się wiec kluczowy dla całego sektora i poszczególnych projektów. Nie wszystkie projekty odnajdą się na rynku kapitałowym, ale jak wskazuje prezes Road Studio, dalej występuje na nim spory potencjał.

Road Studio wybiera się na giełdę

Road studio jest to spółka założona przez Movie Games i Macieja Nowaka, która ma się skupić na segmencie gier związanych z symulatorami podróży. Do flagowych projektów realizowanych przez Road studio zaliczyć można Alaskan Truck Simulator realizowane we współpracy z Discovery, American truck Simulator, czy też Siberian Truck Simulator. Jak więc widać, spółka mocno skupia się na wskazanym segmencie branży gamingowej, i jak wskazuje prezes zarządu firmy, w celu jest zagospodarowania, ponieważ czeski odpowiednik był w stanie sprzedaż kilkanaście milionów egzemplarzy podobnych gier.

– Road studio jest projektem, któremu ja poświęcam sporo czasu. Mnie zależy na tym, żeby ten projekt osiągnął sukces. Mamy fajne gry, zespoły produkcyjne i mam nadzieję, że niebawem zadebiutujemy również na NewConnect, a w przyszłości na głównym rynku GPW w Warszawie, ponieważ w mojej opinii jest to projekt, który ma szansę na ciekawą kapitalizację i myślę, że będzie w przyszłości spółką dywidendową, która będzie mogła dzielić się zyskami z akcjonariuszami, ponieważ już teraz prowadzimy rozmowy, które prowadzimy z wydawcami, pokazują, że spółka na pewno będzie bardzo rentowna dla akcjonariuszy – tak nową inicjatywę przedstawia prezes zarządu Road Studio Maciej Nowak.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs gbp online | wykres btc | komentarze giełdowe | bitcoins | wykresy bitcoin |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here