Naga MarketsPrzestępcy nie chcą już używać bitcoina - sugeruje firma EllipticW tym roku nielegalne użycie bitcoinów spadło. Sprawą zajęła się Elliptic, wiodąca firma, która zajmuje się analityką blockchaina. Zauważyła poważne zmiany w kwestii trendów używania kryptowalut.

  • Oszuści coraz rzadziej sięgają po BTC. Takie wniosku płyną z raportu firmy Elliptic.
  • Wiele wskazuje na to, że rekordowy odsetek transakcji dot. bitcoina (BTC), które firma powiązała z działalnością przestępczą, wypadł w 2012 r.

Bitcoin a przestępcy

Według badania firmy opublikowanego w środę, odsetek transakcji dot. bitcoina (BTC), które firma powiązała z działalnością przestępczą, jest znacznie niższy niż np. w 2012 r., gdy był rekordowo wysoki.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tom Robinson, główny analityk w Elliptic, wyjaśnił Cointelegraphowi, że powyższe jest wynikiem wielu trendów. Chodzi o to, że giełdy ściślej przestrzegają dziś przepisów. Do tego dochodzą działania organów ścigania, a także rosnąca liczba i wzmożone działania firm analitycznych, takich jak Elliptic.

Inne przypadki użycia kryptowalut zyskały na popularności – najbardziej godne uwagi są spekulacje. Większość kryptowalut jest po prostu przesyłana między giełdami. Wartość tych transakcji przewyższa wszystko, co jest związane z przestępczością – tłumaczył ekspert.

Private coiny

Pewnym problemem pozostają narzędzia zapewniające przestępcom prywatność w sieci.

Najbardziej znaczącym trendem, jaki zaobserwowaliśmy, było rosnące wykorzystanie w procesie prania [środków] portfeli zapewniających prywatność, takich jak portfel Wasabi. W 2020 roku co najmniej 13 proc. wszystkich dochodów z przestępstw zostało przesłanych przez takie portfele, co stanowi wzrost z zaledwie 2 proc. w 2019 roku – powiedział dalej.

Dodał, że Elliptic “ma ograniczony zakres wiedzy na temat pochodzenia, przestępczego lub innego, środków przechodzących przez te portfele prywatności.” W odpowiedzi na pytanie, skąd jego firma w ogóle wie, czy bitcoin przechodzący przez portfel Wasabi jest powiązany z nielegalną działalnością, Robinson powiedział Cointelegraph, że “ogólnie rzecz biorąc” firma ma także ograniczone możliwości w tym zakresie.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here