Naga MarketsPodczas przesłuchania w sprawie LibraCoin przed Komitetem Bankowym Senatu Stanów Zjednoczonych, polityków i urzędników interesowały głównie kwestie prywatności i bezpieczeństwa. Jak relacjonuje korespondent Cointelegraph, David Marcus, szef działu ds. blockchain w Facebooku, podkreślał zgodność z przepisami projektu. Mimo tego część senatorów nie wierzy w jego zapewnienia.

Senator Jon Tester zapytał o to, jak LibraCoin jest zabezpieczone przed nielegalnym użyciem lub utratą funduszy. Marcus odpowiedział, że „zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby rozwiązać te problemy i roszczenia tak szybko, jak to możliwe”. Tester stwierdził, że „ważne jest, aby rozwiązać ten problem przed uruchomieniem”.

Atak na LibraCoin

Senator Sherrod Brown z Ohio zajął bardziej krytyczne stanowisko wobec projektu, pytając Marcusa:

„Czy naprawdę myślisz, że ludzie powinni ufać Facebookowi [przekazując mu] swoje ciężko zarobione pieniądze?”

Marcus powiedział, że Facebook „nie będzie miał specjalnego przywileju”. Dodał też:

„Jeśli nasz kraj nie podejmie działań, wkrótce zobaczymy cyfrową walutę kontrolowaną przez innych, których wartości różnią się radykalnie od naszych”.

Nawiązał tym zapewne do planów Chin, które także myślą o emisji swojej cyfrowej waluty.

Kiedy przewodniczący Komitetu Mike Crapo zapytał Marcusa, dlaczego Stowarzyszenie Libra zdecydowało się zarejestrować w Szwajcarii, ekspert Facebooka zapewnił, że podmiot zarejestruje się również w amerykańskich organach regulacyjnych.

Marcus powiedział również, że dane osobowe i finansowe będą całkowicie oddzielone w sieci Calibra (portfelu LibraCoin), dodając, że „aby zdobyć zaufanie ludzi, będziemy musieli mieć najwyższe standardy w zakresie prywatności”.

Senator i kandydatka na prezydenta Elizabeth Warren – znana z krytyki kryptowalut – zapytała o gotowość Facebooka do umożliwienia przenoszenia danych:

„Jeśli użytkownik Facebooka chce korzystać z portfela innego niż Calibra, czy ułatwicie eksport danych?”

Marcus potwierdził, że tak będzie.

Warren zakończyła jednak swoją część, mówiąc:

„(…) Facebook naprawdę dobrze radzi sobie [w tym], jak zarabiać na danych osobowych (…). Nie jestem uspokojona przez twoje oświadczenie, że w tej chwili nie widzisz żadnego powodu, dlaczego nie miałby udostępniać danych między platformami.”

Drugie przesłuchanie

Dziś odbędzie się przesłuchanie przed amerykańskim Komitetem ds. Usług Finansowych.

W oświadczeniu w sprawie LibraCoin, przewodnicząca komisji Republikanów Maxine Waters zauważyła brak jednolitych regulacji na rynku kryptowalut i powiedziała, że ​​organy regulacyjne powinny traktować plany Facebooka „jako sygnał alarmowy, aby poważnie potraktować kwestie prywatności i bezpieczeństwa narodowego, zagrożenia bezpieczeństwa cybernetycznego i ryzyko handlowe, jakie stwarzają kryptowaluty”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here