Naga MarketsHossa na Wall Street. Kurs S&P 500, złota i dolara w tle COVID-19W kolejnym odcinku Inside Solution One Tomasz Piwoński jak co tydzień przygląda się bliżej aktualnej sytuacji na rynkach kapitałowych. W najnowszym programie zwrócił uwagę na przesilenie na rynkach oraz obawę o drugą falę zachorowań. Ekspert omawia także wpływ stóp procentowych na cenę złota, analizuje rynek srebra oraz rozwija wątek sprzed tygodnia – tłumaczy dlaczego nie grozi nam dalsza inflacja i zerka na rynek obligacji. Więcej szczegółów w nagraniu!

Odmrożenie gospodarki USA wspiera hossę na Wall Street

Amerykańskie indeksy giełdowe niemal całkowicie wymazały tegoroczne spadki. W połowie lutego rozpoczął się krach związany z pandemią koronawirusa. Następnie miało miejsce odbicie pod koniec marca, które mimo, iż wielu interpretowało jako odbicie “martwego kota” ostatecznie okazało się początkiem hossy.

Historycznie słabe dane doprowadziły do wzrostów indeksów, ponieważ rynek na nie przestał reagować. Ostatnie spadki to efekt przesilenia. Po korekcie, która może sięgnąć nawet 2700 punktów, rynek powinien skierować się w kierunku nowych historycznych szczytów – powiedział prowadzący program.

W ocenie eksperta hossa na Wall Street zakończy się dopiero w momencie, gdy stopy procentowe w USA zaczną być podnoszone.

Wiele wskazuje na to, że inflacja może zostać poskromiona. Indeks CRB jest na jednym z najniższych poziomów w historii, więc dlaczego miałaby nam grozić inflacja? Deflacja producentów w Polsce, a inflacja konsumencka podąża za nią – dodał.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here