Naga MarketsDzisiejszego poranka poznaliśmy dane wskaźnika PMI dla przemysłu publikowanego przez Markit dla kilku europejskich gospodarek (w tym Niemiec) oraz całej strefy euro. Prognozy w większości przypadków zakładały utrzymanie na poziomach z poprzedniego odczytu. Jak było faktycznie?

W Niemczech zgodnie z prognozami

W przypadku danych z Niemiec za kwiecień 2018, okazały się one zgodne z prognozami na poziomie 58,1 oraz wcześniejszym, szacunkowym odczytem. Jednak co istotne, po osiągnięciu szczytu w grudniu ubiegłego roku, wskaźnik PMI dla przemysłu z miesiąca na miesiąc osuwa się na niższe poziomy (finalny odczyt za marzec 58,2).

Za przyczynę tego stanu rzeczy w kwietniu upatruje wolniejszy wzrost nowych zamówień oraz zatrudnienia. Jednak patrząc na dane historyczne, wzrost wciąż pozostaje silny, a produkcja wyraźnie rośnie w trakcie miesiąca.

Przemysłowy PMI w strefie euro powyżej oczekiwań

Dane za kwiecień wskazują, że PMI w strefie euro znalazł się na poziomie 56,2. Jest to wynik wyższy od prognoz (56,0), jednakże niższy od finalnego odczytu za marzec (56,6).

W pięciu z ośmiu krajów objętych badaniem odnotowano wolniejsze tempo ekspansji. Wolniejszy wzrost zatrudnienia rekompensuje natomiast nieco większy wzrost produkcji.

EURUSD odreagowuje wczorajsze spadki

Notowania głównej pary walutowej odreagowują dziś spadki z wczorajszej sesji. Najbliższy opór stanowi teraz strega blisko 1.2064. Lokalne wsparcie widoczne jest z kolei blisko wczorajszych minimów na 1.1987/07.

 

Broker XM zapewnia 30 USD na start, a także konta w mikrolotach, dobre dla początkujących traderów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here