Naga MarketsPrzemysław Saleta o projekcie Saletacoin. Token personalny ma już niemal 2 lataPod koniec 2018 roku polski sportowiec, Przemysław Saleta, przy współpracy z giełdą Tokeneo postanowił zaprezentować swój personalny token kryptowalutowy o nazwie Saletacoin (PSC). Od momentu debiutu kryptowaluty mija ponad półtora roku, a o jej rozwoju na antenie Comparic24.tv opowiada jeden z pierwszych ztokenizowanych w Polsce sportowców oraz Tomasz Rozmus reprezentujący giełdę kryptowalutową Tokeneo.

  • Za Saletacoiny można nabyć treningi indywidualne z Przemysławem Saletą, gadżety fanowskie i skorzystać z niższych cen między innymi przy negocjowaniu współprac marketingowych
  • Saleta Coiny to tokeny personalne stworzone w technologii ERC20, na kontrakcie blockchaina Ethereum.
  • Tokeny personalne pozwalają na szybkie i bezpieczne zakupy “akcji” ulubionego sportowca lub influencera.

Kryptowaluty coraz bardziej powszechne w płatnościach

Obecnie trwająca pandemia koronawirusa spowodowała ponowne skierowanie wzroku inwestorów w stronę kryptowalut i coraz więcej biznesów umożliwia płatność w cyfrowych walutach. Pomału stają się tym, czym karty płatnicze 15 lat temu – pewnym standardem.

Zainteresowanie płatnościami za pomocą walut kryptograficznych nie ogranicza się jedynie do innowacyjnych technologii. Najlepszym przykładem jest Saletacoin, cyfrowe aktywo, które stworzył popularny polski sportowiec Przemysław Saleta. Swoim przykładem mistrz świata w kickboxingu pokazuje, jak można marketingowo wykorzystać personalny token, którym można płacić za różnego rodzaju usługi.

Płatności kryptowalutami stają się coraz bardziej powszechne. Kryptowaluty znajdują uznanie coraz większej rzeszy populacji. Szacuje się, że w najbliższych latach statystyka udziału populacji w obrocie Bitcoinem skoczy z 1 do około 5 procent. Kryptowaluty stają się nie tylko przedmiotem inwestycyjnym, ale częściej stają się one podstawowym środkiem płatniczym – komentuje Tomasz Rozmus.

Cyfrowe aktywa najczęściej wykorzystuje się do płatności za usługi i towary w Internecie. Obok tradycyjnych i największych cyfrowych aktywów takich jak Bitcoin, Ether, czy też Bitcoin Cash, pojawiają się również spersonalizowane tokeny osobiste, które są inwestyjcą posiadacza w markę danej osoby. Jednym z nich na polskim rynku jest właśnie Saletacoin.

Kupując Saletacoiny zyskujesz dostęp do ekskluzywnej oferty pięściarza. Dzięki PSC masz możliwość wzięcia udziału w treningu indywidualnym lub grupowym, który poprawi twoją kondycję i wprowadzi cię w świat kick-boxingu. To jednak nie wszystko: posiadacze Saleta Coinów mogą korzystać z konsultacji dietetycznych pod okiem mistrza, warsztatów motywacyjnych i wielu, wielu innych. Co wybierasz? – napisano na głównej stronie projektu.

Tomasz Rozmus zainspirował mnie do stworzenia Saletacoina, komentuje Przemysław Saleta

Jak przyznaje polski pięściarz, do stworzenia własnej kryptowaluty zainspirował go Tomasz Rozmus, z którym od kilku lat współpracował w ramach promocji giełdy Tokeneo. W kryptowalutach nigdy nie dopatrywał się okazji inwestycyjnych, gdyż jak stwierdza „giełda go nie kręci”, tokeny personalne przykuły jednak jego uwagę jako potencjalne narzędzie marketingowe.

Pieniądze nigdy nie stanowiły dla mnie takiej wartości. Bardziej liczy się, żeby to co robię sprawiało mi satysfakcję lubię też robić nowe rzeczy. Nigdy nie interesowałem się też biznesem typowo inwestycyjnym (…) natomiast zainteresowałem się marketingiem, wychodzę z założenia, że jedynym biznesem, na którym dobrze wychodzę jestem ja sam. Zobaczyłem w stworzeniu coina personalnego wiele możliwości marketingowych – komentował Przemysław Saleta.

Jak twierdzi popularny kick-boxer, Saletacoin przekłada się dla jego fanów na pieniądze (zniżki) dla niego natomiast oprócz pieniędzy również na większe zasięgi marketingowe oraz możliwość budowania satysfakcji z tego co robi.

Gdy zaczynaliśmy ponad półtora roku temu to wszystko wydawało się śpiewką przyszłości, dochodzimy jednak do momentu, gdzie to wszystko zaczyna się spinać i realizować. Usługi, które wykonuję od wykładów motywacyjnych przez usługi reklamowe, a kończąc na programie treningowym: można za nie zapłacić Saletacoinami. Coiny można kupić w kantorze, ale również jest dostać, na przykład za udostępnianie postu, na którym mi zależy, wypełnienie ankiety. To ma dla mnie wartość marketingową oraz aktywowania moich kibiców i fanów – dodaje Saleta.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here