Naga MarketskwiecienDr Przemysław Kwiecień pełniący funkcję głównego ekonomisty domu maklerskiego X-Trade Brokers zwyciężył w konkursie na Najlepszych Analityków Makroekonomicznych organizowanym przez dzienniki „Rzeczpospolita” i „Parkiet” we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. Wyprzedził przedstawicieli FM Bank PBP oraz Banku Gospodarstwa Krajowego.


To była już siódma edycja konkursu, wzięło w niej udział ponad 40 ekonomistów i zespołów analityków, reprezentujących instytucje finansowe, organizacje gospodarcze oraz ośrodki badawcze i naukowe. Rywalizacja polegała na przesyłaniu prognoz dotyczących pięciu głównych wskaźników makroekonomicznych: dynamiki PKB, inflacji, salda obrotów bieżących, inwestycji oraz stopy bezrobocia.

Przemysław Kwiecień zwyciężył w dwóch kategoriach: inflacja i dynamika PKB, co pozwoliło mu również wygrać w ogólnym rankingu. Zajął również trzecie miejsce (ex aequo z zespołem Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych) w prognozowaniu salda rachunku obrotów bieżących. Zwycięzcy w każdej z kategorii otrzymali nagrody w wysokości po 5 tys. zł, a laureat nagrody głównej – 50 tys. zł.

Każdego dnia generowane są ogromne ilości danych, wskaźników i informacji ekonomicznych. To one wpływają na gospodarkę, rynek finansowy i ceny, a w konsekwencji na ogólną sytuację gospodarstw domowych oraz sukcesy lub porażki inwestorów. Dlatego prognozy i analizy ekonomiczne odgrywają niebagatelne znaczenie, gdyż najczęściej to właśnie one pomagają podejmować decyzje inwestycyjne – podkreśla Przemysław Kwiecień.

Przemysław Kwiecień jest związany z XTB od 2007 roku. Obecnie przewodniczy sześcioosobowemu Działowi Analiz tworzącemu analizy dla Klientów XTB, a także jest pomysłodawcą, współtwórcą oraz redaktorem naczelnym portalu informacji i analiz ekonomicznych TradeBeat.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here