Naga MarketsPrzemysław GerlschmannGiełda Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie poinformowała, iż od grudnia br. Przemysław Gerschmann dołączył do grona doradców zarządu GPW, gdzie będzie odpowiadał za linie biznesowe dotyczące inwestorów indywidualnych. Przemysław Gerschmann od ponad 10 lat jest związany zawodowo z rynkiem kapitałowym – pracował m.in. w biurze maklerskim Deutsche Banku i biurze doradztwa inwestycyjnego w Citi Handlowym.

Zarząd GPW ma nowego doradcę w obszarze relacji z inwestorami indywidualnymi

Mijający rok stał pod znakiem wzrostu zainteresowania inwestowaniem na giełdzie wśród inwestorów indywidualnych. To trend globalny – szacuje się, że w Stanach Zjednoczonych ich udział wzrósł do ok. 25% z 10% rok wcześniej. Podobne zainteresowanie widać w Polsce. Zmienność, jaką najpierw przyniosła wyprzedaż akcji związana z wybuchem pandemii, a następnie wzrost inwestycji na fali optymizmu, przyciągnęła na warszawski parkiet wielu nowych inwestorów. W pierwszym półroczu 2020 r. krajowi inwestorzy indywidualni wygenerowali 22% obrotów na Głównym Rynku GPW – to wzrost o 9 pp. w ujęciu rok do roku. 

Te artykuły również Cię zainteresują
– Pomimo wielu obaw gospodarczych, ten rok obfitował w udane debiuty giełdowe, które cieszyły się zainteresowaniem inwestorów indywidualnych. Największy z nich to oczywiście debiut Allegro – spółka zaoferowała inwestorom indywidualnym pakiet akcji wart 400 mln zł, na który zapisy przekroczyły podaż ponad 6,5-krotnie. Z kolei w grudniu ogromną popularnością cieszyło się IPO PCF Group. Wzięło w nim udział około 18 tys. inwestorów, a redukcja zapisów wyniosła aż 98,5% – komentuje Przemysław Gerschmann, doradca Zarządu GPW. 

Rosnąca popularność GPW wśród inwestorów indywidualnych przełożyła się także na wzrost liczby nowych rachunków w domach maklerskich oraz na poprawę konkurencyjności ich oferty. Obserwując wzrost dziennych średnich obrotów, które co sesję przekraczają miliard złotych, możemy oczekiwać, że rola inwestorów indywidualnych na warszawskim parkiecie będzie rosła także w kolejnym roku – dodaje.

Przemysław Gerschmann dołączył do grona doradców Zarządu GPW w grudniu 2020 r. i odpowiada za linie biznesowe dotyczące inwestorów indywidualnych. Od ponad 10 lat jest związany zawodowo z rynkiem kapitałowym. Pracował m.in. w biurze maklerskim Deutsche Banku oraz w biurze doradztwa inwestycyjnego i wealth management w Citi Handlowym. Jest aktywnym inwestorem indywidualnym, a także autorem książki „Śladami Warrena Buffetta”.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułRynki zaczynają dyskontować kolejny boom gospodarczy
Następny artykułMostostal Warszawa ma umowę na budynek dla Vantage Dev. za 47,6 mln zł netto
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here