Naga MarketsNa rynkach europejskich dostrzec można było ostrożność podczas wczorajszego handlu przed posiedzeniem Fed planowanym w tym tygodniu. Inwestorzy oczekują na informację dotyczącą stóp procentowych w USA. Podczas gdy prezydent Trump, podobnie jak jego główny doradca Larry Kudlow, głośno namawiali Rezerwę Federalną do obniżenia stóp w tym roku, najnowsze dane gospodarcze z USA nie potwierdzają słuszności tak radykalnych działań. Rynek walutowy i rynki obligacji wydają się oferować odmienne postrzeganie tego, co Fed może zrobić jutro. W tym kontekście mniej istotne będzie to, co Fed zrobi. Ważne będzie to, co Fed powie w odniesieniu do przyszłej polityki pieniężnej. Jeśli rynki walutowe nie mylą się, to wzrost kursu dolara sugeruje, że Fed nie będzie tak gołębi, jak oczekują inwestorzy, podczas gdy rynki obligacji wydają się wyceniać przynajmniej dwie obniżki stóp w tym roku, z pierwszą z nich już w lipcu.

Europejski Bank Centralny stoi przed jeszcze większym problemem. Wraz z odejściem prezesa EBC  Mario Draghiego pod koniec października i załamaniem się gospodarki w Europie, dzisiejsze przemówienie w Portugalii może dostarczyć dalszych wskazówek co do tego, jak dalece EBC może liczyć na luzowanie w polityce pieniężnej, poza wrześniowym programem TLTRO. Jak wyraźnie pokazują problemy Deutsche Banku, środowisko ujemnych stóp procentowych wyrządza ogromne szkody bankom europejskim w generowaniu zysków z codziennej działalności. Ponieważ inflacja ponownie spadła do blisko 1% w maju, rynki powoli dochodzą do wniosku, że EBC działa na granicach tego, co faktycznie może zrobić w ramach konwencjonalnej polityki pieniężnej.  Dzisiejsze dane o CPI z UE za maj powinny wykazać odczyt na poziomie 1,2%, najniższy od roku i z gwałtownym spadkiem z 1,7% w kwietniu. Ceny bazowe mają spaść do 0,8% z 1,3%.

Funt nadal znajduje się pod presją, osiągając wczoraj najniższy poziom od pięciu miesięcy w stosunku do euro, przed dzisiejszym wieczornym wydarzeniem z okazji przywództwa partii konserwatywnej, które ma być transmitowane w telewizji BBC. Gubernator Banku Anglii, Mark Carney, będzie również przemawiał w Sintrze jeszcze tego popołudnia, choć prawdopodobnie będzie powściągliwy w temacie polityki wewnętrznej z powodu czwartkowej decyzji Banku Anglii w sprawie stóp procentowych.

Ceny ropy naftowej nadal budzą obawy o rosnące napięcia geopolityczne między USA i Iranem, tracąc na wartości z powodu niepokoju o przyszły popyt i spowalniając aktywność gospodarczą. Nawet zobowiązanie ze strony saudyjskiego ministra energetyki, że OPEC nadal dąży do zwiększenia cięć produkcji oraz wiadomość, że USA wysyłają 1000 kolejnych żołnierzy do regionu, co może być początkiem poważnej eskalacji, nie zdołało znacząco podnieść cen.

Sponsorem codziennych analiz rynkowych jest CMC Markets

 

EURUSD – notowania znalazły wsparcie przy 1,1200, jednak para nadal wykazuje słabość i możliwe są spadki w okolice minimów przy  1,1110. Potrzebne jest wybicie powyżej 1,1270 by kurs się ustabilizował i możliwe było obranie kierunku na 200-dniową MA przy 1,1370.

GBPUSD – kurs dotarł do wsparcia przy 1,2550 i dołków z końca poprzedniego miesiąca. Przełamanie 1,2550 niesie perspektywę dalszego ruchu w kierunku zeszłorocznych minimów w okolicy 1,2430. Poziom 1,2760/70 pozostaje ważnym oporem i główną przeszkodą w dalszych wzrostach.

EURGBP – kurs wybił 0,8930 niosąc perspektywę dalszych wzrostów powyżej zeszłorocznych szczytów przy 0,9020. Para notuje wzrosty 7 tygodni z rzędu i może to nadal trwać, dopóki znajdujemy się powyżej 0,8900. Obecnie wsparcie znajduje się przy 0,8870, a nieco poniżej mamy 200-dniową MA przy poziomie 0,8780.

USDJPY – kurs znalazł wsparcie przy 107,70/80 i zanotował wzrosty, jednak potrzebne jest przełamanie 108,80, by ponownie osiągnąć 109,20/30. Tendencja pozostaje spadkowa z kierunkiem na 106,00, dopóki znajdujemy się poniżej 109,20.

FTSE100 –  oczekiwany wzrost na otwarcie o 11 punktów do 7,368.

DAX – oczekiwany spadek na otwarcie o 15 punktów do 12,070.

CAC40 – otwarcie oczekiwane na niezmienionym poziomie 5,390.

Sentyment rynkowy CMC Markets:

Germany 30   –  zaangażowanie klientów CMC Markets na niemieckim indeksie nie uległo względem wczorajszej sesji radykalnej zmianie – pozycje długie posiada nieco ponad połowa inwestorów (52%), ale to pozycje krótkie stanowią większość pod względem wartości (54%).

Ropa naftowa –  pomimo, że cena ropy sukcesywnie spada, inwestorzy mają silne oczekiwania wzrostowe –  pozycje długie posiada 76% klientów i stanowią one 80% wartości. Ilość klientów z pozycjami długimi oraz wartość tych pozycji spadła od wczoraj o 2 punkty procentowe.

GBP/USD – spadający nóż próbują też łapać inwestorzy przeprowadzający transakcje na „kablu”. 79% pod względem ilości klientów jak i wartości pozycji stanowią pozycje nastawione na umocnienie funta.

Sentyment rynkowy CMC Markets

Prezentowany materiał służy wyłącznie celom informacyjnym i nie ma na celu udzielania porad handlowych lub inwestycyjnych. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany jakichkolwiek informacji zawartych w niniejszym materiale w dowolnym momencie, w przypadku wystąpienia błędu. CMC Markets nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty, które można ponieść, bezpośrednio lub pośrednio, wynikające z inwestycji opartych na jakichkolwiek informacjach tutaj zawartych.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here