Naga Markets

Przełomowy rok na rynku ropy naftowej. Rynkowe tankowanieRok 2021 na rynku ropy naftowej był niezwykle ciekawy. Początkowo ceny czarnego złota oscylowały w granicach 50 dolarów za baryłkę, by w swoim szczycie osiągać ponad 80 dolarów za baryłkę, co napędzało światową inflację. Jak wskazuje Andrzej Szczęśniak, na antenie Comparic24, za wzrost cen surowca odpowiadają m.in. bardzo sprawne działania OPEC+, który zażegnał swoje stare konflikty.

  • Rynkowe Tankowanie to program, w którym Łukasz Skiba dokonuje przeglądu najważniejszych wydarzeń na rynku ropy.
  • W najnowszym odcinku (wraz z udziałem Andrzeja Szczęśniaka) przedstawione zostało podsumowanie rynku ropy naftowej w 2021 roku.
  • Partnerem programu Rynkowe Tankowanie jest Purple TradingOPEC+ „dba” o ceny ropy

 – Po roku 2020, kiedy wiadomo, ujemne ceny i takie inne przyjemności, 2021 to jest rok takiej bardzo ciekawej gry, którą kiedyś sobie rozpisałem na aktorów (jeszcze za prezydenta Trumpa), bo ja widzę na tej grze wielkim rynku ropy naftowej (największy światowy rynek towarowy) trzech aktorów. – wskazuje Andrzej Szczęśniak.

– Pierwszy to jest oczywiście OPEC+, czyli dzisiaj cały ten konglomerat prawie 30 państw, które produkują ropę (z dziwną rolą Stanów Zjednoczonych), z drugiej strony mamy właśnie Stany Zjednoczone, jako globalnego hegemona, którzy narzuca pewne reguły gry i jednocześnie największego producenta ropy. I mamy trzeci element, czyli decydent cenowy, czyli rynki finansowe, które grają swoją rolę i które są tym ostatecznym weryfikatorem całej tej gry towarowej. – dodaje także.

HANDLUJ ROPĄ BEZ PROWIZJI Z PURPLE TRADING

Jak wskazuje rozmówca Comparic24, w tym roku światowy rynek ropy naftowej przeszedł wiele zmian. Stany Zjednoczone, za sprawą zmian u steru władzy, przestawiły się w stronę zielonej energii, przez co obecnie zależy im jedynie na nie nadzwyczaj wygórowanej cenie ropy, tak by wyborcy, tankując swoje samochody, nie oceniali źle administracji prezydenta.

Z kolei dawny konflikt na linii Rosja-Arabia Saudyjska zdaje się (przynajmniej na razie) schowany na dalszy plan, dzięki czemu po odrodzeniu się popytu na ropę naftową poszczególne kraje zachowały dyscyplinę w zwiększaniu produkcji, co pomogło utrzymać wysoki poziom cen tego surowca.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: celon pharma notowania | selvita gpw | euro | amrest gpw | neuca cena akcji | gpw pkp cargo | livechat akcje kupno |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here