Naga Markets

Rozdarta flaga Unii Europejskiej spod której wyłania się flaga Wielkiej BrytaniiUnia Europejska (UE) i Wielka Brytania w końcu zawarły umowę po Brexicie w sprawie Irlandii Północnej — ogłosił w poniedziałek po południu brytyjski premier Rishi Sunak. Jego zdaniem umowa oznacza nowy rozdział w stosunkach Wielkiej Brytanii z UE. Jednak pozytywny impet dla funta szterlinga prawdopodobnie będzie krótkotrwały, donoszą ekonomiści z Commerzbanku, a kurs GBP prawdopodobnie pozostanie pod presją.

Kurs funta: Szterling pozostanie pod presją pomimo umowy Brexit – Commerzbank

Osiągnięto porozumienie w sprawie protokołu dotyczącego Irlandii Północnej między Wielką Brytanią, a UE. Zdaniem ekspertów pozytywny impet dla funta prawdopodobnie pozostanie jednak ograniczony.







Porozumienie w związku z protokołem z Irlandii Północnej prawdopodobnie będzie miało niewielki wpływ na krótkoterminowe zmiany inflacji, w wyniku czego rynek prawdopodobnie dość szybko zwróci uwagę na publikacje danych i komentarze członków Banku Anglii. W tym kontekście pozostajemy sceptyczni wobec funta – napisano w raporcie.


Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty FUTURES

Sprawdź ofertę Interactive Brokers

Jednocześnie decydenci BoE pozostają niezdecydowani, jeśli chodzi o dalsze zacieśnianie polityki pieniężnej i ostatnio zasygnalizowali, że wkrótce dojdzie do końca cyklu podwyżek stóp.

Dopóki bank centralny będzie się trzymał tego poglądu, podczas gdy publikacje danych nie sygnalizują poprawy na froncie inflacyjnym, funt szterling prawdopodobnie pozostanie pod presją deprecjacji – dodano.

AVA Trade

Kurs GBP/USD: Wpływ nowej umowy z Irlandią Północną może być krótkotrwały – ING

Funt jest jedną z najlepiej radzących sobie walut od początku tygodnia po potwierdzeniu nowej umowy między Wielką Brytanią, a UE w sprawie Irlandii Północnej. Jednak wpływ ten może okazać się tylko tymczasowy, twierdzą ekonomiści z ING.

Wydaje się trudne, aby funt znalazł trwałe wsparcie w oparciu o nową umowę z UE. Zamiast tego historia banku centralnego powinna pozostać głównym motorem GBP, a biorąc pod uwagę dzisiejszy brak danych, rynki będą obserwować trzech mówców Banku Anglii: Jona Cunliffe, Huw Pill i Catherine Mann – wskazano w raporcie.

Tymczasem rynki zdecydowanie skłaniają się ku jastrzębiej stronie, spodziewając się w sumie zacieśnienia o 80 punktów bazowych przed osiągnięciem szczytu cyklu podwyżek stóp.

Na razie narracja globalnego banku centralnego i poprawiające się dane z Wielkiej Brytanii nie dają wielu powodów do rozwiania takich jastrzębich oczekiwań, a GBP może nadal wykazywać większą odporność niż inne procykliczne waluty – podkreślono.

Kurs GBP/USD wszedł teraz w fazę konsolidacji – UOB

Zdaniem ekonomisty UOB Group, Lee Sue Ann i stratega rynków, Queka Ser Leanga, kurs GBP/USD znajduje się obecnie w istotnym przedziale cenowym 1,1970-1,2150.

Następne 1-3 tygodnie: Wczoraj (27 lutego, spot na 1,1945) podkreśliliśmy, że ryzyko dla GBP przesunęło się w dół. Akcja cenowa sugeruje, że kurs GBP/USD konsoliduje w szerokim zakresie konsolidacji i na razie prawdopodobnie między 1,1970, a 1,2150 – podsumowano.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem



Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>









  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułJak inwestować w sztuczną inteligencję? Odbierz darmowy raport od analityków XTB
Następny artykułKursy walut NBP. Ile kosztuje dolar, euro, frank i funt we wtorek, 28 lutego 2023 r.?
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.