Naga MarketsCzwartek przynosi kontynuację mocniejszego dolara względem większości walut. Co z kursem euro, funta, złotego i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • W przestrzeni G-10 najsłabszy jest jen tracący wobec dolara 0,3 proc.
  • Na drugim biegunie są lekko zyskujące dzisiaj dolar australijski, kanadyjski, oraz korona norweska
  • Andy Haldane (BoE) uważa, że najbliższe miesiące mogą przynieść wyraźne ożywienie w gospodarce w ślad za postępującym procesem jej odmrażania

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro i dolara (EUR/USD) – dalszy dryf w dół?

Czwartek przynosi kontynuację mocniejszego dolara względem większości walut, chociaż podobnie jak wczoraj zmiany nie są duże, choć więcej w nich przypadkowości, co może mieć też związek ze zbliżającym się końcem miesiąca i kwartału. W przestrzeni G-10 najsłabszy jest jen tracący wobec dolara 0,3 proc. i trudno ocenić dlaczego. Rentowności amerykańskich obligacji pozostają nisko jak na ostatnie dni (1,62 proc. dla papierów 10-letnich), a sentyment na giełdach jest chwiejny.

Wczoraj Wall Street wypadła słabo po tym, jak do inwestorów zaczyna coraz bardziej docierać fakt, że podwyżka podatków dla korporacji będzie nieunikniona (wczoraj ten wątek podkreślała szefowa Departamentu Skarbu, Janet Yellen). W efekcie pod presją znalazł się technologiczny Nasdaq, któremu dodatkowo szkodzi fakt i tak wysokich rentowności (pomimo ostatniego cofnięcia) – powiedział analityk BOŚ.

Na drugim biegunie są lekko zyskujące dzisiaj dolar australijski, kanadyjski, oraz korona norweska. W przypadku dwóch ostatnich walut w ostatnich dniach dostaliśmy bardziej “jastrzębie” sygnały z banków centralnych, chociaż problematyczna może okazać się nadmierna chwiejność na rynku surowców.

Z kolei dolar australijski dostał wsparcie ze strony zastępcy szefa RBA (Debelle), który pozytywnie wypowiadał sie na temat perspektyw gospodarczych. Jeżeli o tematach makro mowa, to wspomnijmy też o wypowiedzi głównego ekonomisty Banku Anglii, Andy Haldane’a, którego zdaniem najbliższe miesiące mogą przynieść wyraźne ożywienie w gospodarce w ślad za postępującym procesem jej odmrażania. Nie pomaga to jednak zbytnio funtowi – notowania GBPUSD naruszyły wsparcie przy 1,3684, co zwiększa prawdopodobieństwo kontynuacji zniżek – dodał.

Dzisiaj w kalendarzu mamy decyzję Narodowego Banku Szwajcarii – już o godz. 9:30. Żadne niespodzianki nie są oczekiwane. Dzisiaj mamy też szereg zaplanowanych wystąpień przedstawicieli banków centralnych EBC, Banku Kanady, Banku Anglii, oraz FED.

Wczorajsza publikacja lepszych odczytów indeksów PMI za marzec została zignorowana. W efekcie popyt nie zdołał wyciągnąć notowań EURUSD ponad wybite wsparcie przy 1,1834 (dołek z 9 marca). Wpływ na emocje inwestorów mają ostatnie decyzje wielu europejskich rządów o wydłużeniu obostrzeń na okres Wielkanocy, co zwiększa obawy o skalę oczekiwanego wcześniej odbicia gospodarki w II kwartale (pytanie, czy słusznie, to już inna sprawa) – podsumował.

Zobacz również inne audycje:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara forum | dax giełda | polski złoty kurs | kryptowaluty kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here