Naga MarketsNawet siedem lat w więzieniu może spędzić para, która na insider tradingu zarobiła ponad milion funtów.

Była pracownica UBS, Fabiana Abdel-Malek odpowie przed przed brytyjskim sądem za przekazywanie poufnych informacji na temat spółek notowanych na parkiecie LSE. Zdaniem Financial Conduct Authority Malek wraz z Walidem Choucair wykorzystując wiedzę pracownicy szwajcarskiego banku zyskali niemal 1,4 mln GBP. 


Oboje są oskarżeni o proceder insider tradingu. Ich paszporty znajdują się w depozycie brytyjskiego regulatora, a oni sami mają zakaz opuszczania kraju do czasu wydania wyroku przez sąd w Southwark.

Te artykuły również Cię zainteresują
Czy wiesz, że…

Insider trading to sposób handlu z wykorzystaniem niejawnych informacji na temat spółek, których akcje znajdują się w publicznym obrocie w celu osiągnięcia zysku? Zgodnie z prawem wielu państw, proceder ten uznawany jest za nielegalny i stawiany na równi z manipulacją akcjami.

Fabiana Abdel-Malek pracowała w dziale compliance brytyjskiego oddziału UBS. W latach 2013-2014 miała przekazywać niejawne informacje na temat planowanych przejęć spółek znajomemu traderowi, Walidowi Choucairowi. Para na tym procederze zyskać mogła nawet 1,4 mln funtów szterlingów. FCA przyznaje, że straty wynikłe z manipulacji jakiej dokonał Choucair z pewnością przekraczają milion GBP.

FCA wylicza, że do zakazanego insider tradingu doszło przynajmniej w pięciu przypadkach. Nadzwyczajne zyski miały zostać zaksięgowane przez Choucaira na akcjach Kabel Deutschland, BRE Properties, Elizabeth Arden, Northstar Realty Finance oraz Targa Resources. Prawnicy oskarżonych, jak również oni sami odmówili komentarza w tej sprawie. Maksymalna kara jaka przewidziana jest za insider trading na terenie Wielkiej Brytanii sięga siedmiu lat bezwzględnego więzienia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here