Naga MarketsPodczas gdy ostatnie mocne dane potwierdzają, że ożywienie gospodarcze w strefie euro trwa w najlepsze, ekonomiści z Capital Economics nadal uważają, że euro osłabi się w stosunku do dolara w tym roku. Z kolei zdaniem ekspertów z Rabobanku, kurs EUR/USD może wzrosnąć do 10 czerwca, gdy odbędzie się posiedzenie polityczne Europejskiego Banku Centralnego (EBC). „Edek” nieznacznie koryguje w środę po wczorajszym wzroście do lokalnego maksimum 1,2266.

Kurs euro (EUR/USD): ostatnia siła euro będzie przejściowa – CE

Chociaż spodziewamy się, że gospodarka w strefie euro będzie nadal kontynuować ożywienie, naszym zdaniem podstawowe perspektywy wzrostu i inflacji pozostają słabsze niż w USA (chociaż mogą to być przesłonięte tymczasowymi „efektami ponownego otwarcia”) – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jednocześnie siła danych gospodarczych w strefie euro w porównaniu z USA wydaje się wpływać na względne oczekiwania dotyczące polityki pieniężnej w obu gospodarkach, które dopiero niedawno ustabilizowały się, mimo że euro nadal się umacniało.

Uważamy, że EBC nie podniesie stóp procentowych do 2026 roku – dodano.

Kurs euro (EUR/USD) wzrośnie do czasu posiedzenia EBC – Rabobank

Dolar jest jedną z najsłabszych walut G10 w ujęciu miesięcznym. Z kolei euro zajmuje drugie miejsce pod względem wyników w ostatnim tygodniu (po SEK), co sugeruje, że niedawny wzrost kursu EUR/USD wynika również z siły EUR. Jane Foley, strateg walutowy w Rabobanku uważa, że para EUR/USD może wzrastać do 10 czerwca oczekując na posiedzenie polityczne Europejskiego Banku Centralnego (EBC). Jednak jakiekolwiek rozczarowanie związane z dyskusją na temat zacieśniania polityki może osłabić wspólną walutę.

Kurs EUR/USD może nieco wzrosnąć w okresie poprzedzającym posiedzenie EBC. To spotkanie daje jednak wiele możliwości do rozczarowania, które może ograniczyć potencjał wzrostu kursu EUR, zwłaszcza że rynek przygotowuje się do posiedzenia Fed 16 czerwca – wskazano w raporcie.

Już teraz powstają spekulacje, że sympozjum Fed w Jackson Hole w sierpniu może być podstawą do dostarczenia sygnału o zmniejszaniu ilościowym. Podczas gdy krótkoterminowe wskaźniki fundamentalne są negatywne dla dolara, widzimy możliwość korekty kursu EUR/USD do poziomu 1,18 w perspektywie trzymiesięcznej – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

invest

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pkn orlen notowania | kurs dolara live | giełda komentarze | bitcoin aktualności | indeks s&p 500 | eurocash notowania | pko kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here