Naga MarketsSmartfon w dłoni z uruchomioną przeglądarką OperaOpera ogłosiła publiczne wydanie swojej przeglądarki internetowej “Web3-ready” na Androida, która dysponuje wbudowanym portfelem kryptowalut.

Zanim pojawiła się wersja publiczna, wcześniej użytkownicy mogli testować wersję beta tej przeglądarki, który obsługiwała nie tylko Ethereum (ETH), ale też inne tokeny wykorzystujące standard ERC-20. Nowa aplikacja zapewnia również wsparcie dla krypto opartych na standardzie ERC-721, takich jak CryptoKitties oraz dla zdecentralizowanych aplikacji opartych na Ethereum, do których można uzyskać dostęp z portfela.

“Do tej pory korzystanie z kryptowalut online i dostęp do Web 3 wymagało specjalnych aplikacji lub rozszerzeń, co utrudniało ludziom wypróbowanie ich. Nasza nowa przeglądarka usuwa ten problem”– powiedział w oświadczeniu Charles Hamel, menedżer produktu w Opera Crypto.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Prostsza obsługa portfela

Nowe wydanie Opery nie różni się zbytnio od wersji beta. Firma wykorzystała opinie użytkowników i zaktualizowała m.in. interfejs aplikacji. Użyty w interfejsie język jest teraz “mniej zagmatwany”, a dodatkowo ograniczona została liczba kroków niezbędna do skonfigurowania portfela.

Firma zdecydowała się na wsparcie Ethereum, ponieważ ma “największą społeczność deweloperów budujących DApps [zdecentralizowane aplikacje] i nabrała sporego rozmachu” – czytamy w oświadczeniu Opery.

Portfel krypto Opera integruje interfejs API Ethereum Web3, ułatwiając interakcje z aplikacjami. Firma nazywa to “narzędziem dostępu do informacji, dokonywania transakcji online i zarządzania tożsamością online użytkowników w sposób, który zapewnia im większą kontrolę”.

Portfel także w wersjach na komputer

Faza beta przeglądarki pozwoliła Operze zebrać opinie od programistów. Dzięki temu uzyskano lepszą stabilność oraz zgodność z DApp. Przedstawiciele Opery twierdzą, iż portfel jaki stworzyli jest znacznie bezpieczniejszy niż rozszerzenie przeglądarki.

Zobacz też: Opera wchodzi w świat blockchain. Nowe aplikacje w przeglądarce?

Opera planuje zaaktualizować także pełne wersje przeglądarek na komputery z systemami Windows, MacOS oraz Linux. Obecnie dostępna do testów jest wersja dla programistów, natomiast finalne wydanie ma się pojawić w 2019 roku.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here