Naga Markets

Smartfon w dłoni z uruchomioną przeglądarką OperaOpera Crypto – przeglądarka internetowa stworzona do pracy z różnymi zdecentralizowanymi aplikacjami (dApps) wprowadziła dużą aktualizację. W jej ramach doszło m.in. do integracji ze znanym portfelem kryptowalutowym – MetaMask. Obsługuje on wszystkie tokeny ERC-20, NFT wydane na Ethereum oraz kilka innych blockchainów. Do dodania nowej funkcji doszło przed zbliżającym się The Merge.

  • Przeglądarka internetowa Opery skoncentrowana na Web3 wprowadziła dużą aktualizację 
  • Przed The Merge Opera Crypto zintegrowała się z MetaMaskiem portfelem pozwalającym m.in. na przechowywanie ETH i rodzimych tokenów z sieci Ethereum
  • Chcesz kupić bądź sprzedać BTC, ETH lub jakakolwiek inną kryptowalutę? Zapoznaj się z ofertą cashify, siecią kantorów umożliwiającą wymianę ponad 460 kryptowalut

Opera Crypto zintegrowana z MetaMaskiem

Komputerowa i mobilna przeglądarka internetowa Opera Crypto skoncentrowana na Web3 dodała szereg nowych funkcji w ostatnim czasie. Firma z siedzibą w Oslo opisuje najnowszą aktualizację, jako jedną z najważniejszych od czasu jej powstania. Opera Crypto zintegrowała się ze znanym portfelem przeglądarkowym obsługującym m.in. tokeny wydane w sieci Ethereum. Nastąpiło to przed The Merge, w ramach którego drugi co do wielkości projekt kryptowalutowy zmieni mechanizm osiągania konsensusu z Proof of Work (PoW) na rzecz Proof of Stake (PoS). 

W głoszeniu udostępnionym mediom kierownik ds. kryptowalut w Operze – Susie Batt stwierdziła, że połączenie sieci głównej ETH z Beacon Chain jest najważniejszą aktualizacją technologiczną w historii wirtualnych walut. W jej opinii to uczyni ten projekt bardziej skalowalnym, bezpiecznym, zrównoważonym, a także gotowym do przyjęcia przez główny nurt. 

cashifyChcesz kupić bądź sprzedać Bitcoina (BTC)? Skorzystaj z oferty cashify, sieci kantorów umożliwiających wymianę ponad 460 kryptowalut.
SPRAWDŹ NAS >>

Opera Crypto Browser została uruchomiona w styczniu 2022 r. Współpracuje ona z tradycyjną przeglądarka Web2. Oprócz wbudowanej obsługi zdecentralizowanych aplikacji została ona wyposażona także w dedykowany punkt dostępu do najnowszych wiadomości z branży kryptowalut, wskaźników i wielu podobnych treści. 

Stacjonarna wersja tej przeglądarki obsługuje sieć Bitcoina, Ethereum, BNB Chain i Polygon, podczas gdy w przypadku mobilnej jest to dodatkowo Celo, FIO i Near. 

Nowo wprowadzona funkcja znana, jako Wallet Selector pozwala użytkownikom wybrać dowolne rozszerzenie portfela dostępne w sklepie Google, Chrome lub Opera.

XTB

,,Wbudowany selektor przeglądarki pozwala na łatwe przełączanie się między różnymi portfelami za pomocą prostego interfejsu użytkownika’’ – wyjaśniono w komunikacie prasowym. Jednocześnie nie dochodzi tu do żadnych dodatkowych zagrożeń bezpieczeństwa, ponieważ funkcja ta nie ma dostępu do haseł, czy kluczy prywatnych używanych w rozszerzeniach od innych firm. 

Przeglądarka Opera Crypto nawiązała także współpracę ze znaną platformą agregującą dane o DeFi i NFT – DappRadar. Partnerstwo to zapewni jej użytkownikom dostęp do wszystkich ważnych wskaźników. 

Wśród innych istotnych wdrożeń najnowsza aktualizacja wprowadziła także wykrywania ataków phishingowych. Strony znajdujące się na czarnej liście są automatycznie przez nią blokowane. W jej ramach dodano również funkcję ochrony schowka, dzięki której skopiowane adresy, czy numery konta nie ulegną zmianie przy wklejaniu. 

W nadchodzących tygodniach Opera Crypto wdroży także kilka innych narzędzi do sprawdzania adresów kryptograficznych, aby upewnić się, że użytkownicy wchodzą w interakcję z zaufanymi inteligentnymi kontraktami oraz chronić ich przed oszustwami. 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułPrzejście Ethereum z PoW na PoS może nie nastąpić, uważa Arthur Hayes
Następny artykułKamil Jarzombek z zarzutami od UOKiK. Chodzi o tokeny i piramidę finansową Selfmaker
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here