Naga MarketsŹródło: blogs.opera.com

Opera to darmowa przeglądarka internetowa, tworzona i rozwijana przez norweską firmę Opera Software ASA. Jest aplikacją własnościową o zamkniętym kodzie źródłowym. Wzrost popularności rynku kryptowalut i pojawiające się jak grzyby po deszczu nowe wirtualne waluty sprawiają, iż firmy coraz częściej interesują się tym młodym rynkiem. Opera Software ASA już na początku tego roku pozytywnie zaskoczyła rynek wprowadzając ochronę na telefony przed niechcianym cryptominingiem.  Firma chcąc podążać za panującymi trendami i odpowiadając na potrzeby swoich klientów wydała najnowszą wersję swojej przeglądarki na system Android, w której wbudowany będzie łatwy w użyciu portfel dla kryptowalut.


Ułatwienie dla użytkowników

Portfel wbudowany w przeglądarkę może być ogromnym ułatwieniem dla wielu użytkowników spośród 322 milionowej społeczności przeglądarki Opera. Od tej pory nie będzie już konieczności instalowania oddzielnych rozszerzeń odpowiedzialnych za obsługę zaszyfrowanych płatności na urządzeniach mobilnych.

Producent przeglądarki powiedział w środowym wywiadzie, iż “nowa wersja przeglądarki Opera dla Androida łączy łatwą w użyciu funkcjonalność portfela kryptowalutowego z obsługą interfejsu API Ethereum Web3”. Obecnie przeglądarka jest w wersji beta, do testowania której firma zaprasza użytkowników.

“Posiadanie portfela kryptowalutowego w przeglądarce przenosi pieniądz do świata płatności internetowych” – powiedział Charles Hamel, szef projektu Opera Crypto. “Płacenie za pomocą naszego nowego portfela jest jak wysyłanie cyfrowej gotówki prosto z telefonu. Otwiera to nowe możliwości zarówno dla kupców, jak i twórców treści.” – dodał.

Źródło: blogs.opera.com

Opera otwiera się na Web 3.0

Charles Hamel, szef projektu Opera Crypto, wyjaśnił w oświadczeniu:

“Wierzymy, że dzisiejsza sieć będzie interfejsem zdecentralizowanej sieci jutra. Stając się pierwszą dużą przeglądarką, która otworzy się na Web 3.0, chcielibyśmy przyczynić się do uczynienia internetu bardziej dostępnym narzędziem.”

Termin Web 3.0 odnosi się do wizji zdecentralizowanego internetu, który łączy użytkowników z różnymi dappami (zdecentralizowanymi aplikacjami) i sieciami peer-to-peer. To wizja internetu zdominowanego przez sztuczną inteligencję, gdzie wszystkie informacje są logicznie poukładane oraz maksymalnie efektywne i czytelne dla wyszukiwarek.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Opera skończyła się na wersji 12.x. Później było tylko gorzej – firma sprzedana chińczykom, odejście głównych programistów (vivaldi). Trzeba się zastanowić czy jest sens trzymać bity pod władzą chińską czy lepiej w bezpieczniejszym miejscu 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here