Naga MarketsBravePrzeglądarka internetowa, która za cel stawia sobie bezpieczeństwo i ochronę prywatności,  poszła za ciosem i uruchomiła własny wbudowany portfel kryptowalutowy na komputery stacjonarne. W ten sposób Brave chce chronić użytkowników przed rozszerzeniami, które niosą ze sobą ryzyko ataków phishingowych oraz kradzieży środków, a także problemami związanymi z wydajnością.

Brave z własnym portfelem kryptowalutowym

Kilka dni temu znana wśród społeczności wirtualnych walut przeglądarka internetowa ogłosiła uruchomienie własnego natywnego portfela. Brave Wallet został w nią wbudowany i nie wymaga dodatkowego rozszerzenia. Według informacji prasowej użytkownicy będą mogli za jego pomocą przechowywać kryptowaluty tj. ether (ETH) oraz tokeny niewymienialne (NFT) oparte na blockchainach kompatybilnych z EVM, zarządzać nimi oraz przesyłać je na inne adresy kryptograficzne.Brave opisuje swój portfel, jako bardziej bezpieczny oraz mniej podatny na różnego rodzaju oszustwa – głównie ma tu na myśli możliwość natrafienia na fałszywą wersję aplikacji,  ataki phishingowe oraz kradzież środków.

Inną cechową Brave Wallet jest jego wydajność. Ze względu na to, iż jest on bezpośrednio wbudowany w przeglądarkę, zużywa mniej zasobów procesora w porównaniu do portfeli opartych na rozszerzeniach. Co więcej,  jest całkowicie darmowy! Aby móc z niego korzystać, użytkownicy muszą jedynie pobrać przeglądarkę Brave i zaktualizować ją do najnowszej wersji 1.32.

Przewaga nad MetaMaskiem?

Portfel od Brave i popularny MetaMask mają kilka cech wspólnych. Oba zostały wyposażone we wbudowaną funkcję przechowywania tokenów, ich kupna i wymiany, a także obsługują Ledgera i Trezora oraz sieci kompatybilne z EVM (Polygon, xDai, Avalanche itp.).

Dodatkowymi cechami posiadanymi przez Brave Wallet jest integracja z CoinGecko, dzięki czemu użytkownicy mają dostęp do danych z rynku na żywo. Portfel ten posiada także otwartą licencję. Za sprawą tego, iż jest to natywna przeglądarka bez rozszerzenia, nie wymaga on przechodzenia dodatkowych procesów przy jego uruchamianiu.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułPlay2Chill szykuje kolejne ulepszenia dla swojego flagowego projektu
Następny artykułKursy walut NBP. Złoty górę, dolar i funt tracą w czwartek, 18 listopada 2021 r.
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here