Naga MarketsPonieważ dzisiejszy dzień jest jest już raczej świąteczny, dla rozluźnienia zapraszam na przegląd wyższych interwałów.

AUD/NZD dzienny
Kliknij by powiększyć!

AUD/NZD: klasyczne podwójne dno, po którym silny popyt wywindował cenę aż do oporu 1.0880/900. Stąd możemy się spodziewać korekty do najbliższych poziomów wsparcia, np. 1.0800/1.0750. Teoretyczny zasięg tej formacji to 1.1000 z możliwością rozciągnięcia do 1.1200, o ile popyt na AUD się utrzyma. Formacja jest dość rozciągnięta w czasie, co sugeruje wytracenie momentum spadkowego i ‘wyzerowanie’ nastawienia traderów. Z drugiej strony wiele krótkich pozycji oczekuje prawdopodobnie na zamknięcie.

USD/CAD dzienny
Kliknij by powiększyć!

USD/CAD: silny trend wzrostowy i korekta równa zasięgiem poprzedniej. Do tego klasyczny Pinbar (Fake break) na oporze potwierdzonym ostatnim dołkiem oraz średniej z 21 tygodni. Wygląda na to, że wracamy do wzrostów na tej parze.

EUR/NZD tygodniowy
Kliknij by powiększyć!

EUR/NZD: Mocna strona popytowa w ciasnym zakresie grozi wybiciem górnej bandy. Strefa wsparcia wokół 1.58 wytrzymała, choć z uwagi na gwałtowność spadków może zostać jeszcze przetestowana. W górę ważny opór 1.6250-1.6350, gdzie zbiegają się też średnie 21 i 55. Jest to poziom, który ma wyraźną szansę być testowany. Sytuacja fundamentalna w średnim terminie sprzyja jednak osłabieniu EUR (widmo dysinflacji i luzowania w ECB) oraz wzmocnieniu NZD (wzrost gospodarczy, możliwe podwyżki stóp procentowych), stąd prędzej szukalibyśmy okazji do sprzedaży po oporem niż kupna na wsparciu.

EUR/CAD tygodniowy
Kliknij by powiększyć!

EUR/CAD: Silna świeca popytowa niemal całkiem objęła poprzednią, spadkową, a to wszystko tuż nad wsparciem 1.50 i średnią 21-tygodniową. Obecna świeca tygodniowa wygląda na Doji sugerując niezdecydowanie inwestorów, co do dalszych wzrostów. Być może w przyszłym tygodniu, jakieś lokalne wsparcie dostarczy paliwa do dalszych wzrostów.

EUR/AUD tygodniowy
Kliknij by powiększyć!

EUR/AUD znajduje się w pogłębionej korekcie reagując jednak popytem na poziom 1.4750-1.4800. Niedaleko zaczyna się strefa popytu z ostatniej korekty poziomem wsparcia 1.4500 + średnia krocząca 55. Przy tak rozciągniętym ruchu spadkowym trudno będzie przejść ten poziom bez silnej zwyżki. Wiele zależy też od spekulacji nad wprowadzeniem kolejnego LTRO przez ECB. Poprzedni program długoterminowych preferencyjnych pożyczek dla banków skutkował bardzo silnym trendem w wyniku lokowania EUR w carry trade na AUD.

GBP/JPY tygodniowy
Kliknij by powiększyć!

GBP/JPY: Potężny trend wzrostowy trwający już dwa lata przecinany jest rzadkimi, krótkimi korektami. Obecna konsolidacja trzyma cenę od dołu, a objęcie mniejszej świecy spadkowej obecną, wzrostową na 21-tygodniowej średniej kroczącej sugeruje chęć byków do ataku na poprzednie szczyty 173-174. Fundamentalnie gospodarka UK przoduje jeśli chodzi o tempo ożywienia gospodarczego, a bezrobocie spada na wyspach zaskakująco szybko – to podgrzewa spekulacje o podwyżkach stóp procentowych na początku 2015 roku. Ze strony Japonii mamy luzujący bank centralny, podwyżkę podatku od sprzedaży, nieśmiały wzrost inflacji i niepewne sygnały ożywienia.

Złoto, wykres tygodniowy
Kliknij by powiększyć!

GOLD: złoto znajduje się w kiepskim położeniu. Byki nie zdołały przejść ostatniego szczytu i silnym odwrotem cena wróciła pod 55-tygodniową średnią. Obecnie spadamy na płaską WMA21 zakrywając niemal całkiem ostatnie wzrosty. Dalsze spadki, przynajmniej do 1200 wydają się nieuniknione.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here