Naga Marketshsbc-logoNowe dołki na wykresie ropy naftowej WTI spowodowały, że waluty surowcowe po raz kolejny znalazły się pod presją podaży. Czy jednak tak jest na pewno? Analitycy HSBC chcieli się o tym przekonać, dzięki czemu dostajemy krótką ale treściwą analizę trzech par walutowych. Pod lupą specjalistów znalazły się AUD/USD, NZD/USD oraz USD/CAD.


AUD/USD

Australijski raport pewności konsumentów ukształtował się na poziomie 101,3 – nieco wyżej niż poprzedni. To dobry sygnał dla gospodarki Australii, jednak reakcja AUD na zachowanie się cen ropy naftowej była dość gwałtowna – mocna świeca podażowa na wykresie godzinowym przebiła ostatni lokalny dołek wpasowując się w nasze wcześniejsze przekonanie o średnioterminowej konsolidacji AUD/USD. W tym momencie zauważalne jest odbicie pary i powolne odrabianie strat. Naszym zdaniem jednak aussie jeszcze przez jakiś czas pozostanie w szerokiej strefie 0,70 – 0,7120 – przekonują analitycy Societe Generale.

AUDUSDM30

Wykorzystaj zmienność rynku handlując algorytmicznie. Sprawdź ofertę FxPro.

NZD/USD

Analitycy banku nieco bardziej optymistycznie patrzą na wykres NZD/USD. Tutaj poranek również przyniósł mocne spadki, jednak w większości zostały one już odrobione. Para co prawda nie zdołała utworzyć nowego szczytu, jednak ostatnie wyniki PMI (57,9) skłaniają nas do twierdzenia, że kolejny atak byków w kierunku o,6750 jest jak najbardziej możliwy.

NZDUSDH1

USD/CAD

Słabość wyceny ropy naftowej sprawia, że USD/CAD krok po kroku odrabia dotychczasowe straty w wyniku korekty trendu wzrostowego. Nadal czekamy na publikowany dziś raport dotyczący sytuacji na kanadyjskim rynku nieruchomości, jednak nastawienie do tej pary wciąż jest bycze – zapewniają analitycy SocGen.

USDCADH1tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here