Naga Markets1000px-Citi.svg

Citi w telegraficznym skrócie przekazuje najważniejsze informacje oraz wydarzenia ze świata walut.


USD

Spokojna sesja azjatycka przekłada się na niewielkie, mało gwałtowne ruchy najważniejszej waluty świata. Zeszłotygodniowe przemówienie prezes Fed  nadal w centrum uwag,i więc podejrzewamy, że zarówno nasi analitycy jak i pozostała część rynku będzie szukać potwierdzenia słów Yellen w odczytach makroekonomicznych – przekonuje bank. Nad czym warto się skupić? Dzisiejszy odczyt deflatora PCE (prognozy zakładają wzrost 1,3% r/r, podstawa 1,2%) i zapowiedziane przemówienia Dudleya, Evansa oraz Williamsa z pewnością będą analizowane przez pracowników Citi.

EUR

Głosowanie w Katalonii skutkuje zaskakująco niską zmiennością wspólnej waluty. Kluczowym wydarzeniem tego tygodnia będzie środowy odczyt poziomu inflacji, którego prognozowany również przez Citi poziom w sierpniu miał wynieść 0,9% w stosunku do roku poprzedniego. Członek EBC Sabine Lautenschlager w swoim dzisiejszym przemówieniu zwracała uwagę, że jest jeszcze zbyt wcześnie by mówić o ewentualnym przedłużeniu trwającego w Europie programu QE.

GBP

Członek BoE – Jon Cunliffe przemawiał dziś, jednak wyłącznie na temat regulacji finansowych. Znacznie uważniej rynki będą słuchać jutrzejszych słów Carneya. Jak na razie czekamy, a brak jednoznacznie negatywnych informacji z Wysp jedynie wspomaga GBP na rynku.

JPY

Poranna przemowa Kurody wzbudziła niewielkie zainteresowanie rynku, gubernator po raz kolejny zwracał uwagę na wzrost poziomu inflacji (wyłączając przy tym ceny energii) który to wzrost jest stabilny od dłuższego czasu. W związku z nieco lepszymi wynikami inflacji, JPY aprecjonuje względem większości walut. Oczy wszystkich skierowane są jednak na czwartkowy raport Tankan, który będzie mieć największy wpływ na najbliższe decyzje BoJ związane z procesem luzowania.

CHF

Nadal zauważalna jest słabość CHF względem EUR czy USD. Kluczowym wydarzeniem makroekonomicznym będzie publikacja wyników ankiety KOF, po których również i nasi analitycy oczekują potwierdzenia poprawy kondycji gospodarki Szwajcarii – przyznaje bank. Citi na ten moment preferuje krótkie pozycje na CHF.

CAD

Dolar kanadyjski porusza się w wąskim przedziale od piątku i nie zanosi się, aby sytuacja się drastycznie zmieniła. Najważniejszym odczytem w tym tygodniu będzie lipcowa zmiana poziomu PKB. Citi przychylnym okiem spogląda w kierunku krótkiej sprzedaży CAD, szczególnie względem USD.

AUD

Praktycznie żadnych wartych uwagi publikacji makroekonomicznych sprawiają, że tydzień na AUD nie będzie należał do szczególnie zmiennych. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem będzie utrzymanie dotychczasowego trendu w oczekiwaniu na kolejny tydzień i więcej wiadomości z rynku pracy.

NZD

Rozczarowujący bilans handlowy oraz dotychczasowe gołębie nastawienie RBNZ powinno skutkować tym, że NZD nadal będzie znajdować się pod presją sprzedających. Podobnie jak w przypadku AUD – w kalendarzu makroekonomicznym widnieją pustki.

NOK oraz SEK

Sprzedaż detaliczna ma szanse stać się ważniejszym czynnikiem cenotwórczym niż bilans handlowy Szwecji – przestrzega Citi. Podobne dane dla Norwegii publikowane są jutro. Jak na razie, na obu walutach istnieją spore szanse na utrzymanie się dotychczasowego sentymentu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here