Naga Markets1000px-Citi.svgPrzegląd analityków Citi to telegraficzny skrót najważniejszych minionych i zaplanowanych wydarzeń makroekonomicznych tego tygodnia. Zapraszamy:


EUR

Spotkanie i decyzja członków EBC w sprawie wysokości głównej stopy procentowej to najważniejsze wydarzenie tego tygodnia. Całość powinna być dość mocno gołębia, dlatego ryzyko spadków wartości EUR jest tym większe i bardziej rozciągnięte jest krótkie pozycjonowanie się rynku.

USD

Fischer określił się jako jastrząb, z kolei Brainard przybrała postawę wait and see. Dolar, pomimo wzrostu globalnego apetytu na ryzyko, traci na wartości za sprawą niepewności rynku co do możliwości wprowadzenia przez Fed kolejnych podwyżek w życie.

EURUSDH4

JPY

Gubernator BoJ ograniczył ostatnio obawy inwestorów związane z możliwym dalszym cięciem stóp w Japonii. W przypadku braku większej ilości danych makroekonomicznych w tym tygodniu skupiamy się na monitorowaniu, czy pozostali członkowie Bank of Japan podzielają zdanie Kurody.

GBP

Brexit odsunął się na dalszy plan, jednak wizja opuszczenia przez Wielką Brytanię struktur Unii Europejskiej wciąż straszy. Dzisiejsze zapewnienia Carneya o możliwości wspomagania brytyjskiego sektora finansowego nie spotkały się z żywą reakcją kupujących GBP.

CAD

Jutrzejszy dzień będzie niezwykle ważny dla inwestorów w kanadzie – o 16:00 poznamy decyzję w sprawie wysokości stóp procentowych. Zwiększony apetyt na ryzyko oraz rosnące ceny ropy naftowej każą nam podejrzewać, że CAD w najbliższych dniach znajdzie wsparcie ze strony kupujących.

USDCADH1

AUD

Wskaźnik zaufania biznesowego okazał się lepszy w tym miesiącu. AUD w najbliższych dniach powinno pozostać czułe na choćby niewielki oznaki pozytywnych informacji, zwłaszcza po ostatnich danych na temat bilansu handlowego kraju.

NZD

RBNZ może wspomóc wycenę NZD. Pomimo faktu, że dostrzegamy ryzyko nieco bardziej gołębiego wydźwięku najbliższego posiedzenia banku, to decydujemy się na kupno NZD licząc na wzrosty spowodowane powrotem globalnego apetytu na ryzyko.

NZDUSDH1

CHF

Apetyt na ryzyko uwypuklił różnice w oprocentowaniu poszczególnych walut. Dzisiejsze dane okazały się lepsze od prognoz, jednak wciąż pozostajemy w krótkich pozycjach licząc, że czwartek pozwoli na świeższe spojrzenie na rynek.

NOK i SEK

Poza działalnością EBC, ważnym czynnikiem dla walut Północy wciąż są dane wewnętrzne. Czekamy na dane dotyczące inflacji oraz sentymentu biznesowego, jednak sądzimy, że w najbliższych dniach NOK będzie mieć oparcie w rosnących cenach ropy naftowej.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here