Naga Markets1000px-Citi.svgUaktualnione spojrzenie zespołu analityków Citi pozwala na szybkie zorientowanie się w gąszczu wydarzeń makroekonomicznych. Dzisiejsza publikacja w telegraficznym skrócie przedstawia to co wydarzyło się na rynku do tej pory oraz na ca zwrócić uwagę w ostatnich dniach handlowych lutego.


EUR

Z zbliżającym się spotkaniem w sprawie polityki monetarnej EBC rośnie presja wobec EUR. Ostatnie odczyty w Europie były dość słabe dlatego warto szukać odpowiednich miejsc do sprzedaży pary.

USD

Zaskoczeniem przyjęliśmy fakt, że gubernator Fisher okazał się większym jastrzębiem niż pozostali mówcy zasiadający w FOMC. Apetyt na ryzyko coraz bardziej rośnie, choć należy przyznać, że jest równie zmienny.

EURUSD.nddH1

JPY

Kuroda twierdzi, że obecna polityka BoJ działa. My nie zawierzamy zapewnieniom gubernatora i czekamy na jutrzejsze dane dotyczące CPI.

GBP

Presja związana z potencjalnym Brexitem zaczyna słabnąć choć nie oznacza to, że zniknie całkowicie. Skala szoku rynkowego jest zbyt duża by funt mógł już przestać tracić na wartości. Najnowsze sondaże pokazują przewagę Brytyjczyków chcących pozostać w Unii.

CAD

Wciąż silnie powiązany z cenami ropy i to ona będzie głównym czynnikiem zmiany poziomu wyceny tej waluty w lutym.

AUD

Wciąż jednym z głównych scenariuszy jest dalsze luzowanie polityki przez RBA. AUD jednak wydaje się być na to odporne i z pewnymi problemami, ale nadal podąża w kierunku ostatnich szczytów.

AUDUSD.nddH4

NZD

Praktycznie bez zmian w stosunku do naszego poniedziałkowego przeglądu. Ryzyko spekulatywnego odbicia wciąż pozostaje wysokie.

CHF

Nieco gorsze dane z Szwajcarii sprawiły, że CHF stał się celem niedźwiedzi. Atak podaży nie powinien trwać jednak długo i sądzimy, że ostatnie dni lutego spędzi w szerokiej konsolidacji.

NOK i SEK

Czekamy na jutrzejszy raport dotyczący sprzedaży detalicznej z Szwecji. Poza tym, nasze spojrzenie na obie waluty praktycznie nie uległo zmianie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here