Naga Markets1000px-Citi.svgMniej więcej w tym momencie rozpoczyna się najważniejsze wydarzenie dzisiejszego dnia czyli oświadczenie prezesa EBC, Mario Draghiego przed Europejską Komisją Monetarną w Brukseli. Pozostała część dnia powinna upłynąć spokojnie z powodu nieobecności na rynkach jednego z największych graczy – Stanów Zjednoczonych Ameryki. Analitycy Citi w telegraficznym skrócie przedstawiają najważniejsze wydarzenia nadchodzących dni.


EUR

Najważniejszy punkt dnia to bezsprzecznie oświadczenie Draghiego w Brukseli. Po tym nastąpi debata z udziałem prezesa Europejskiego Banku Centralnego oraz członków Europejskiej Komisji Monetarnej na temat kształtu obecnej polityki monetarnej EBC oraz jej wpływu na strefę euro. Całość wydarzenia można śledzić w naszym dziale Rynki na Żywo. Szala przechyla się na niekorzyść EUR i podejrzewamy, że ten tydzień zakończy się spadkiem tej waluty.

EURUSDH4

USD

Dzień Prezydenta trwa! Z nieczynnym Wall Street, USD będzie skazane na podążanie za sentymentami z zagranicy. W tym tygodniu głównymi punktami w kalendarzu pozostają środowe minutki FOMC oraz raport CPI.

GBP

Najbliższe dni będą okraszone licznymi publikacjami z Wysp. W pierwszej kolejności raporty dotyczące brytyjskiej inflacji, następnie sprzedaż detaliczna oraz wiadomości z rynku pracy. Ceny ropy naftowej oraz Brexit to główne czynniki ryzyka dla GBP.

Handluj ropą, GBP czy USD za pośrednictwem FxPro – sprawdź jak korzystne warunki oferuje broker.

JPY

Pierwsze szacunki Japończyków wskazały na spadek Krajowego Produktu Brutto o 0,4% w ujęciu k/k. Słabsze wyniki japońskiej gospodarki wskazują na to, że rola BoJ w walce z niską inflacją a przez to niskim wzrostem gospodarczym jeszcze nie jest skończona. Odwrót od JPY pozytywnie wpływa na japoński parkiet.

USDJPYH4

AUD

Raport z ostatniego posiedzenia RBA oraz dane dotyczące zatrudnienia w Australii to dwa najważniejsze wydarzenia tego tygodnia. Pierwsze ma szansę wskazać na przystopowanie RBA w kwestii stóp procentowych, drugie jest szansą dla wzmocnienia wyceny AUD – jeśli tylko przyrost zatrudnienia okaże się dostatecznie silny.

CAD

Kanada – podobnie jak USA – jest dziś nieczynna z powodu Święta Rodziny. Piątkowe CPI będzie głównym punktem tego tygodnia podczas gdy same CAD prawdopodobnie naśladować będzie ruchy ropy naftowej oraz globalnego apetytu na ryzyko.

NZD

Dzisiejszy raport sprzedaży detalicznej może mieć większy wpływ na walutę Nowej Zelandii niż pozostałe publikacje makroekonomiczne tego tygodnia. Wszystko z powodu nastawienia RBNZ i prognoz dotyczących dalszej ścieżki poziomu stóp procentowych. Wzrost sprzedaży o nieco więcej niż zakładają to prognozy z pewnością zostanie odczytany pozytywnie w kontekście wyceny NZD na tle pozostałych walut G10.

CHF

Już w środę prognozy ZEW dla Szwajcarii, choć analitycy Citi nie oczekują od tego raportu wielkiego wpływu na wycenę CHF. Nadal głównym czynnikiem mającym wpływ na wycenę franka pozostaje globalna awersja do ryzyka.

USDCHFH4

NOK i SEK

Zarówno szwedzki raport dotyczący stopy inflacji jak i norweskie PKB będą warte uwagi – ocenia Citi. Bank oczekuje, że na fali poprawy w krajowych gospodarkach waluty skandynawskie będą sobie radzić zdecydowanie dobrze i preferowane są długie pozycje względem USD.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here