Naga Markets1000px-Citi.svgMamy już za sobą decyzję RBA utrzymującą dotychczasowy kształt polityki monetarnej Australii oraz kilka ważniejszych publikacji z Europy – w tym zmiany w zatrudnieniu w Niemczech. Druga część sesji przebiegnie raczej spokojnie, a analitycy Citi dzielą się swoim spojrzeniem na waluty G10 w nadchodzących dniach tego tygodnia.


EUR

Wspólna waluta dość prężnie się zachowuje w tym tygodniu, pomimo zauważalnie większego apetytu na ryzyko wśród inwestorów rynku walutowego – zauważa Citi. Wczorajsza mowa Mario Draghiego nie wprowadziła tak na prawdę niczego nowego w nasze postrzeganie rynku – utrzymujemy dotychczasowe spojrzenie i oczekujemy dalszej aprecjacji EUR.

USD

Fisher zabrzmiał szczególnie gołębio wspominając o tym, że jest jeszcze zbyt wcześnie na prognozy marcowej decyzji Rezerwy. Dolar reaguje niewielką wyprzedażą, choć analitycy banku zaznaczają, że jest za wcześnie by mówić o zmianie dotychczasowego trendu.

GBP

Raport dotyczący inflacji w Zjednoczonym Królestwie jest, razem z decyzją BoE o wysokości stóp procentowych, najważniejszym punktem tego tygodnia. Dzisiejsze wyniki PMI rozczarowują, choć patrząc na wykres nie dostrzegamy dramatu – przyznaje bank. Rynek nastawiony jest na gołębie wieści w czwartek i jeśli spotkamy się z pozytywną niespodzianką, może dojść do znacznych ruchów GBP.

JPY

Najbliższe działania BoJ prawdopodobnie będą wymierzone w dalsze osłabienie JPY. Zarówno nam jak i naszym klientom nie pozostaje nic innego jak doczepianie się do obecnego na jenie trendu.

AUD

Zgodnie z oczekiwaniami główna australijska stopa procentowa została utrzymana na dotychczasowym poziomie 2.0%, natomiast samo oświadczenie nie było tak gołębie jak się tego spodziewano. Z rynkiem nastawionym na dalsze spadki i jednocześnie umiarkowanie gołębim i cierpliwym RBA, AUD może okazać się sporą gratką dla byków.

NZD

Jutro poznamy treść przemowy gubernatora RBNZ oraz dane dotyczące nowozelandzkiego rynku pracy. Nasze prognozy faworyzują longi na NZD i w tym momencie trzymamy się długich pozycji.

CAD

Najbliższym ważniejszym raportem pozostaje piątkowy raport dotyczący zatrudnienia w Kanadzie. Do tej pory CAD będzie kierowane przez globalny apetyt na ryzyko i ceny ropy naftowej.

CHF

Skupiamy się w tym momencie na rezerwach walutowych SNB, które zmierzą prawdopodobieństwo ewentualnej interwencji banku na rynku FX. CHF w dół.

NOK i SEK

Norweski PMI zaskoczyło pokazując poziom 49,2, podczas gdy szwedzkie spadło do poziomu 55,5. Price action od początku tygodnia faworyzuje długie pozycje na NOKSEK.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here