Naga Markets1000px-Citi.svgUaktualniony przez analityków Citi przegląd walut G10 w telegraficznym skrócie prezentuje najważniejsze wydarzenia makroekonomiczne minionych dni i zwraca uwagę na te, które dopiero są planowane: 


EUR

Zyskuje na wczorajszej decyzji Fed oraz obniżonych prognozach gospodarczych dla Stanów Zjednoczonych. Jeśli jednak nie zdążyliście kupić EUR/USD na odpowiednich poziomach, to niestety – szansa została stracona. Warto przyjrzeć się bliżej crossom i szukać dobrego momentu do wejścia.

USD

Gołębie oświadczenie FOMC otwiera drogę do przynajmniej kilku dni osłabienia USD. Język wczorajszego przemówienia nie pozostawia nadziei na kwietniową podwyżkę, a planowana w czerwcu zmiana poziomu stóp procentowych pozostaje pod znakiem zapytania. Najbliższe dni upłyną na dolarze pod znakiem niedźwiedzia.

EURUSDH4

JPY

USD/JPY mocno w dół po wczorajszym FOMC oraz wspierane przez zwiększony popyt na jeny przed końcem roku fiskalnego. Z wciąż niedomagającym parkietem, członkowie BoJ odczuwają coraz większą presję na działanie. To może ograniczyć nieco wzrosty na JPY.

GBP

Zgodnie z prognozami, żaden z członków MPC nie głosował za zaostrzeniem warunków polityki monetarnej BoE. Stopy procentowe bez zmian, na rynku pracy nieco lepiej, jednak to wciąż za mało by GBP mogło zyskać coś więcej. Spore wzrosty na GBP/USD spowodowane głównie przez słabość USD.

GBPUSDH4

CAD

Jutrzejsze dane dotyczące CPI oraz sprzedaży detalicznej będą głównymi punktami tygodnia dla kanadyjskich inwestorów. Prognozujemy spore odreagowanie w poziomie sprzedaży detalicznej, co powinno wesprzeć CAD na rynku.

invest

AUD

Spadek stopy bezrobocia pomaga znieść gorycz po bardzo słabym przyroście zatrudnienia w Australii. Jednak z wciąż rosnącym apetytem na ryzyko, dane z tamtejszego rynku pracy nie powinny być głównym czynnikiem cenotwórczym. Nadal jesteśmy pozytywnie nastawieni do AUD.

AUDUSDH4

NZD

NZD/USD zyskuje na fali wyprzedaży USD, jednak gołębia retoryka RBNZ wciąż uwidacznia się na crossach NZD. Wczorajsze odczyty PKB pokazały, że może nie jest tak źle jak rysuje to bank centralny Nowej Zelandii.

CHF

Dane wewnętrzne faworyzują longi na CHF, jednak wciąż ważniejsze dla nas pozostają informacje ze świata. Dzisiejsza decyzja SNB była łatwa do przewidzenia po ostatniej decyzji EBC.

NOK i SEK

Norwegia obcina stopy co uwydatnia się na wykresie. Natomiast SEK wciąż wygląda dobrze i skupujemy kolejne dołki.

USDSEKH1Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here