Naga Markets1000px-Citi.svgW tym tygodniu nieco później niż zwykle, ale przedstawiamy cotygodniowy przegląd walut G10 od Citi, w którym analitycy banku w telegraficznym skrócie przedstawiają najważniejsze wydarzenia tygodnia mające wpływ na wycenę walut krajów grupy G10.


USD

Bezsprzecznie najważniejszym wydarzeniem tego tygodnia będzie kolejne posiedzenie FOMC. Dzisiejsza publikacja raportu dotyczącego poziomu sprzedaży detalicznej nieco bardziej optymistyczna od oczekiwań, co może zostać ujęte w środowym oświadczeniu. Również powrót indeksu NY Empire State powyżej zera cieszy, choć do dobrych informacji z tego zakresu jeszcze brakuje.

EUR

Weekendowa burza jaka przetoczyła się w Niemczech po przegranych wyborach regionalnych partii Angeli Merkel nie wpłynęła na wycenę EUR w takim stopniu w jakim prognozowaliśmy. EUR/USD w konsolidacyjnej formacji trójkąta i podejrzewamy, że jeszcze w nim pozostanie:

EURUSDM30

GBP

Gołębie prognozy dla BoE oraz ostatnie wyniki sondażowe w Wielkiej Brytanii moga powodować, że funt będzie tracił względem pozostałych, ryzykownych walut. Czekamy na czwartek, choć decyzja Bank of England nie powinna drastycznie zmienić sytuacji na wykresie.

JPY

Najważniejsze już się wydarzyło – brak zmian w polityce BoJ faworyzuje krótkie pozycje na USD/JPY:

USDJPYH4

CAD

Najważniejsze wydarzy się dopiero pod koniec tygodnia – czekamy więc na raporty kanadyjskiej sprzedaży detalicznej oraz CPI do piątku. Do tego czasu patrzymy na CAD pozytywnie, jednak dopiero dobre wyniki sprzedaży detalicznej skłonią nas do zajęcia długich pozycji.

AUD

Korelacja pomiędzy AUD i NZD uległa zachwianiu, dlatego poszukujemy okazji do kupna AUD/NZD oraz AUD/USD.

AUDUSDH1

NZD

Niespodziewana obniżka w zeszłym tygodniu oraz gołębi język oświadczenia RBNZ powodują, że presja sprzedających NZD ma szansę utrzymać się również w tym tygodniu.

CHF

Dane wewnętrzne faworyzują longi na CHF, jednak wciąż ważniejsze dla nas pozostają informacje ze świata.

NOK i SEK

Ubiegły tydzień przyniósł spore wzrosty wartości SEK – mamy nadzieję, że ta tendencja się utrzyma, choć istnieje szansa na dalsze komentarze ze strony ze strony członków Riksbanku. Szukamy sygnałów wejścia w długie pozycje na SEK względem pozostałych walut G10.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEUR/PLN realizuje spadkowego inside bara
Następny artykułNZD/USD osuwa się poniżej ważnych średnich
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here