Naga Marketsflaga unii w Brukseli na tle niebaDolar pozostawał nieco słabszy pod koniec minionego tygodnia. Wydaje się, że inwestorzy czekają na rozstrzygnięcia na szczycie UE, gdzie decyzje mogą zapaść w weekend – w efekcie reakcję rynków zobaczymy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Oszczędna czwórka, tj. Holandia, Austria, Dania i Szwecja domaga się zmniejszenia skali pomocy o przynajmniej 100 mld EUR
  • COVID-19 w USA nadal sugeruje wzrost negatywnych statystyk
  • Pakiet stymulacyjny jest rozważany także przez chińskie władze

Kolejny szczyt UE jeszcze w lipcu?

Większość europejskich polityków wypowiada się jednak ostrożnie na temat możliwego kompromisu, co powoduje, że ograniczeniem czasowym może być równie dobrze niedziela. W każdym razie, gdyby teraz spotkanie zakończyło się fiaskiem, to kolejny szczyt może zostać zwołany 27/28 lipca.

Te artykuły również Cię zainteresują
W temacie COVID-19 w USA nadal mamy negatywne statystyki i mieszane doniesienia, co do możliwego wprowadzenia poważniejszych ograniczeń. Wczoraj pojawiły się spekulacje po tym, jak w Teksasie odnotowano rekordową liczbę dziennych zakażeń, ale gubernator tego stanu zaprzeczył planom lockdownu.

Niemniej taka możliwość jest poważnie rozważana przez władze Miami na Florydzie. Media donoszą o tarciach w obozie Trumpa, co do kształtu kolejnego programu fiskalnego, który ma zostać wdrożony po wakacjach. Prezydent chciałby cięcia podatków, podczas kiedy Sekretarz Skarbu Mnuchin opowiada się bardziej za czekami konsumpcyjnymi i podtrzymaniem wsparcia dla osób bezrobotnych – powiedział analityk BOŚ.

Tymczasem pakiet stymulacyjny jest podobno rozważany też przez chińskie władze (China Securities Journal donosi o planach przekazywania czeków konsumpcyjnych, dofinansowania przy zakupie nowych aut, ale i też kolejnych projektach infrastrukturalnych planowanych przez władze).

USD/PLN zakończył tydzień poniżej 3,94 zł. Jeżeli będzie porozumienie to na początku schodzimy poniżej 3,90 zł. W przypadku drugiego scenariusza może podbić w okolice 3,96 zł dodał.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here