Naga Markets
W minionym tygodniu mieliśmy do czynienia z korektą pod szyldem risk-off. Umocnił się Frank Szwajcarski oraz Jen. Z kolei Dolar amerykański, tradycyjnie uznawany za bezpieczną walutę (safe haven – z ang. bezpieczna przystań), osłabł nieznacznie. Dziś pragnę przedstawić wybrane pary walutowe na interwale tygodniowym jednakże tym razem od technicznej strony. Osobiście analizę interwału tygodniowego traktuję jako wstęp do codziennych analiz. Przy tworzeniu planów na ten tydzień proszę pamiętać o nadchodzących wydarzeniach, które z pewnością zdeterminują przepływy kapitału w tym i być może następnych tygodniach.

Fundamentalne wydarzenia na najbliższy tydzień.

Te artykuły również Cię zainteresują
USDCHF spada już dwa tygodnie z rzędu i wrócił do poziomu 0.95, który leży w okolicach 50% ostatniej fali wzrostowej – poziom iście książkowy. Dla byków zapewne jest to dobry sygnał kupna i spodziewałbym się dużego popytu w tym miejscu. Jednakże Price Action mamy taką, jak widać na wykresie. Ostatnie dwa tygodnie pokazują zaciętą walkę między popytem, a podażą. Długie knoty w górę mówią o rajdach, a spadkowe ciała świec o silnej podaży, która oba rajdy udaremniła spychając byki poniżej otwarcia. Taki układ stawia kupujących z napiętymi stratnymi pozycjami i sugeruje rozładunek długich pozycji o dużym wolumenie. Dlatego spodziewam się, że ewentualny popyt z poziomu 0.95 napotka silny opór w okolicach 0.96.


Jako ciekawostkę dodam, że można zaobserwować coś w rodzaju oRGR na tej parze. Jednak czy to naprawdę jest ta formacja oraz czy cel wynikający z takiego układu swingów został osiągnięty, zostawiam specjalistom od analizy technicznej.

Dla dokładnego opisania, co dzieje się na tej parze, niezbędne będzie zgłębienie specyfiki walut składowych pary USD CHF. Uczynię to w jednym z następnych artykułów.

GBP USD pokazuje bardzo ciekawy układ. Po gwałtownych wielotygodniowych spadkach mamy drugie już wyhamowanie na poziomie 1.50 i ładny, czysty pinbar wzrostowy. Stąd spoglądam w górę na cele 1.53, 1.55 oraz 1.6. Doskonale wpisuje się to w spodziewane osłabienie indeksu dolara w okolicy szczytu z ubiegłego roku. W tym miejscu chciałbym zwrócić uwagę na dwie poprzednie analizy opublikowane przeze mnie:

Dolar na topie!

GBP USD do rozważenia.


EUR USD zaznaczyło właśnie drugie dno na poziomie ostatniego dołka z 2012 roku. Ubiegły tydzień zamknął się pinbarem wzrostowym potwierdzając zainteresowanie kupujących EUR poniżej $1.30. Doskonale wpisuje się to w ostatnią analizę “Dolar na topie!”, a także koreluje z byczym nastawieniem na Kablu.


EUR CAD podobnie jak EUR USD uformował podwójne dno – w wersji “1,2,3” na koniec korekty i wygląda na to, że cel jest dużo powyżej poprzedniego szczytu. Wygląda na to, że byki tutaj mają znaczącą przewagę.


EUR GBP przypomina bardzo EUR CAD, jednak formacja podwójnego dna nie jest już tak klarowna i brakuje przebicia ostatniego szczytu. Dlatego zalecałbym tu ostrożność.

EUR NZD wygląda bardzo interesująco. Kiwi po długiej konsolidacji zaczęło gwałtownie spadać, a na EUR NZD zanosi się chyba na zmianę trendu. Poprzedni trend spadkowy uległ spłaszczeniu i uformowało się podwójne dno z mocnym, zdecydowanym ruchem do góry.

EUR JPY straszy lokalnym odwróceniem i wejściem w korektę. Trzy spadkowe świece z długimi knotwami sugerują silną sprzedaż wbrew kupującym – realizacja dużych zysków. To może zachęcić rynek do kupowania jena. Jednak trudno ufać pojedynczym sygnałom przeciw trendowi. Rzut oka na AUD JPY oraz USD JPY sugeruje, że zaczynający się popyt na Jena może być globalny. Jeszcze EJ i UJ nie złamały trendu, dlatego zalecam daleko posuniętą ostrożność.

  

Koszyk dolara (USD index) wskazuje na silne cofnięcie ze szczytowego poziomu 2012 roku. To może sugerować, że brak rynkowi siły do kontynuacji wzrostów.

Podobnie amerykański SP500 i europejski STOX50 straszą wiszącymi korektami.

W tym wszystkim należy pamiętać, że przed nami tydzień wielkich i ważnych wydarzeń, których wynik jest niezmiernie trudny do przewidzenia (o ile w ogóle możliwy). Dlatego może się zdarzyć, że przez pierwsze trzy dni nie będzie ani płynności, ani zmienności, natomiast w czwartek i piątek zrobimy po 100-150 pipsów dziennie, kiedy kapitał rzuci się do zakupów bądz ucieczki nie oglądając się na sygnały techniczne.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here