Naga MarketsDolar amerykański pozostaje słabszy względem większości z walut grupy G10. Wzrosty będące efektem jastrzębiego wystąpienia Yellen oraz silnych danych makroekonomicznych szybko zostały skorygowane, a indeks dolara powrócił w okolice średniej 55 okresowej. Scotiabank prezentuje swój raport analityczny najpopularniejszych par walutowych.


Słabszy dolar powoduje, że USD/CAD znalazło się dziś na chwilę tuż nad wsparciem 1,30. Dziś nie zaplanowano żadnych publikacji makroekonomicznych w Kanadzie, więc kolejne godziny na USD/CAD upłyną na podążaniu za rynkowym tonem.

Nie bez znaczenia są tu ceny ropy naftowej – te, na fali doniesień związanych z OPEC zwyżkują, wspierając tym samym kanadyjskiego dolara. Mimo wszystko, analitycy Scotiabank dość ostrożnie podchodzą do ostatnich spadków USD/CAD i nie przybierają jednoznacznie niedźwiedziego tonu. Para powinna utrzymać się w szerokiej konsolidacji i oscylować wokół poziomu 1,31. Oczekujemy pojawienia się większej ilości kupujących w rejonie 1,30 – czytamy w dzisiejszym przeglądzie Scotiabank.

Francuskie dane dotyczące bezrobocia wskazały na stabilne 9,7% w czwartym kwartale minionego roku. Rynek oczekiwał natomiast niewielkiego spadku liczby bezrobotnych. Mimo negatywnych doniesień z drugiej co do wielkości gospodarki UE rynek zdaje się przykładać większą uwagę do ogólnych sentymentów. Wygląda jednak na to, że obserwowane w tym momencie odbicie EUR/USD powinno zostać skorygowane przez uaktywniających się kupujących na USD. Większy opór powinien pojawić się w rejonie 1,0675-1,07. Nadal bardziej przekonani jesteśmy do krótkiej sprzedaży EUR – zdradzają analitycy Scotiabank.

W styczniu handlując na podstawie rekomendacji bankowych zyskaliśmy skuteczność rzędu 62,5%. Skorzystaj z darmowego okresu próbnego FxWatcher  i zyskaj przewagę na rynku!

JPY wyjątkowo zaskakuje. Jen umacnia się na fali umiarkowanej, choć rosnącej awersji do ryzyka. Jak dotąd nie mieliśmy do czynienia z ważnymi odczytami makroekonomicznymi z Japonii, więc obecny ruch spowodowany jest przez dopływ kapitału pragnącego ograniczyć ryzyko. Opcje walutowe płacą relatywnie niską premię za ochronę przed umocnieniem się jena. Naszym zdaniem obecna tendencja spadkowa na USD/JPY może jeszcze potrwać – przekonuje Scotiabank.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here