Naga MarketsWrzesień przywitał nas sporą przeceną wszystkich głównych kryptowalut. Traci zarówno Bitcoin jak i inne coiny takie jak ETH, LTC czy Ripple. Wszystkiemu winny jest chiński bank centralny. PBoC wystosował oficjalne pismo w którym zakazuje ICO (initial coin offering). 


Z dniem publikacji tego oświadczenia wszystkie działania związane z finansowanie i pozyskiwaniem kapitału w drodze emisji wirtualnych tokenów zostają zakazane – czytamy w dokumencie People Bank of China.

Te artykuły również Cię zainteresują
26 miliardów dolarów wyparowało z rynku kryptowalut od 1 września tego roku. |źródło: www.coinmarketcap.com

Reakcja kryptowalutowego rynku mogła być tylko jedna. Działania ograniczające swobodę działania deweloperów, a w efekcie całego rynku w kraju który wedle szacunków może generować nawet połowę światowego wolumenu  kryptowalut muszą zakończyć się źle. Drastyczna przecena nie ominęła żadnego coina głównego nurtu. Po wyraźnych spadkach wydaje się jednak, że te powoli hamują. Czy to dobry moment na zakupy?

Bitcoin

Można rzec, że Bitcoin znajduje się obecnie w krytycznym miejscu. BTC/USD od ostatniego, historycznego szczytu skorygowało nieco ponad 21%. Trwająca korekta jest więc odrobinę głębsza niż ta ostatnia, której świadkami byliśmy w sierpniu. Jednocześnie nie tak głęboka jak ta z przełomu czerwca i lipca tego roku, kiedy Bitcoin stracił ponad 39% swojej wyceny. Przełożyło się to na spadki sięgające 1175 USD.

Wykres dzienny napawa optymizmem. Dostrzegamy budujący się byczy pinbar, który swoim dolnym cieniem przetestował okolice równego poziomu $4000. 

Schodząc do interwału czterogodzinowego ocena sytuacji ulega zmianie. Dostrzegalne przebicie linii trendu wzrostowego, która skutecznie wspierała BTC od połowy lipca jest niedźwiedzim sygnałem. Obecnie jesteśmy świadkami dość częstego testu linii od dołu. Dalsze spadki wspiera również fakt, że ceny Bitcoina utworzyły widoczny kanał spadkowy. Dopóki ta formacja nie zostanie wybita górą, dopóty faworyzowane będą spadki.

Najbliższe wsparcie znajduje się oczywiście na poziomie $4000. Kolejno cena może zatrzymać się w okolicy $3775, $3480/50, a nawet poniżej poziomu $3000.

Litecoin

Jeden z ostatnich liderów wzrostu, Litecoin podobnie jak jego starszy brat przebywa obecnie w kanale spadkowym o dość silnym, negatywnym nachyleniu. LTC znalazło pewne wsparcie w rejonie 61.00/63.80. Dwukrotny test i nieudana próba pokonania tej strefy każą sądzić, że może to być lokalny dołek.

Podobnie jak w przypadku Bitcoina, na wykresie LTC przeważają niedźwiedzie. Ocena sytuacji nie ulegnie zmianie dopóki Litecoin nie pokona oporu w rejonie $71.70 i nie wybije kanału spadkowego.

Ethereum

Spadki nie ominęły Ethereum. Zgodnie z wcześniejszą analizą, ETH/USD rzeczywiście nie zdołało pokonać oporu w rejonie $400 tworząc tym samym podwójny szczyt na wykresie. Cena znalazła dziś wsparcie w rejonie 280/287 USD budując obiecujący (lecz wciąż nieukończony) pinbar:

Ciekawie prezentuje się wykres godzinowy ETH/USD. Ponowny test wspomnianej strefy mógłby doprowadzić do kreacji odwróconej głowy z ramionami. Formacji tej warto szukać na końcu korekty, gdyż takie umiejscowienie gwarantuje łatwe dołączenie do trendu.

Codziennie nowe idee transakcyjne pojawiają się na profilu Comparic>>>

Najbliższy opór znajduje się w rejonie poziomu $325, kolejny w pobliżu $351 gdzie kończy się również zasięg potencjalnej formacji oRGR

Ethereum Classic

Ethereum Classic, podobnie jak Litecoin przebywa w szerokim kanale spadkowym. Mimo to wydaje się, że spadki dobiegają końca dzięki tworzącej się formacji oRGR. Formacja pojawiła się tuż poniżej kluczowego wsparcia na wykresie w rejonie 16.30/50 USD. Pokonanie potencjalnej linii szyi będzie pierwszym sygnałem przewagi byków na wykresie:

Ripple

Ripple przetestowało okolice kluczowego wsparcia na poziomie 0,2000. Tworzący się pinbar na interwale dziennym każe sądzić, że spadki jak na razie dobiegły końca:

Schodząc do interwału godzinowego dostrzegamy podwójne dno. Byki wyraźnie mają jednak problem z kontynuacją wzrostów przez co formacja może przerodzić się w konsolidację na obecnych poziomach. Gdyby jednak w najbliższym czasie byki zwarły szyki, zasięg wzrostów może sięgać okolic $0,2370. 

Wszystkimi przeanalizowanymi kryptowalutami można handlować na platformie eToro. Taki sposób handlu wybrał @NestorArmstrong, trader z Meksyku który utrzymuje wskaźnik zyskowności na kryptowalutach powyżej 80%. Kopiując zagrania Nestora, w ostatnich dwunastu miesiącach mogliśmy zarobić ponad 25% kapitału przy jednocześnie ograniczonym ryzyku straty. 

Zapraszam do założenia darmowego rachunku demonstracyjnego eToro i przejrzenia profili tysięcy innych traderów udostępniających za darmo sygnały transakcyjne. Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here