Naga MarketsChoć środa to normalny dzień handlowy na światowych parkietach, to jednak dzisiejsza zmienność i niemal pusty kalendarz makroekonomiczny wskazują na to, że inwestorzy jeszcze nie powrócili przed wykresy. Bo kto chciałby zasiadać do handlu tuż po świętach Bożego Narodzenia? – pytają retorycznie analitycy Danske Bank. Mimo wszystko opublikowali oni dzisiaj swój cykliczny przegląd techniczny najpopularniejszych par walutowych. Dziś pod lupą znalazły się EURUSD, USDCHF oraz USDJPY. 


 

Dolar pozostaje jedną z słabszych walut w koszyku G10, co wspiera byki pozostające w pozycjach na EURUSD. Para kontynuuje wzrosty rozpoczęte od wybicia górą kanału spadkowego w środę, 20 grudnia. Mimo to, analitycy Danske przekonani są co do kruchości tej byczej tendencji.

Odbierz darmowy Big Bank Report

Okres pomiędzy świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem nie należy do najaktywniejszych w trakcie roku. Sądzimy, że EURUSD skonsoliduje na obecnych poziomach – czytamy w komentarzu. Najbliższy opór według Danske znajduje się na poziomie 1,1900.

Coraz węższą konsolidację dostrzegamy również na USDCHF. Dopiero wybicie ostatniego lokalnego szczytu (0,9978) bądź dołka (0,9826) zasygnalizuje ruch w którąkolwiek ze stron.

Słabszy dolar odbije się również na wycenie USDJPY. Jak przekonuje bank utworzenie podwójnego szczytu w rejonie 113,75 w kolejnych dniach doprowadzi do korekty ostatnich wzrostów. Pierwszym poziomem docelowym dla spadków jest poziom 112,50, kolejnym 111,98.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here