Naga MarketsBarclays-Ross-Kingsland1W poniedziałkowym przeglądzie technicznym, analitycy Barclays zwrócili szczególną uwagę na ceny ropy naftowej WTI i ich wpływ na waluty surowcowe. Poniżej można znaleźć analizę WTI, USD/CAD oraz USD/NOK.


Miniony tydzień przyniósł niespodziewane i silne wzrosty cen ropy naftowej WTI. Piątkowy rajd byków na ropie (WTI +5,7%) spowodował reakcję popularnych walut surowcowych takich jak CAD czy NOK.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres H4 USD/CAD
Wykres H4 USD/CAD

USD/CAD zbliżyło się w piątek po raz trzeci do lokalnego wsparcia w okolicy 1,2950. Korelacja pomiędzy parą walutową a cenami ropy naftowej wciąż jest na wysokim poziomie, więc w trakcie otwierania pozycji na USD/CAD warto również sprawdzić sytuację na rynku ropy. Prognozowana na kolejne dni korekta powinna przynieść okazje do zajęcia krótkich pozycji na USD/CAD – przewidują analitycy Barclays.

USD/NOK H4
USD/NOK H4

Sytuacja na USD/NOK kształtuje się podobnie. Zeszły tydzień na fali umocnienia się ropy zakończył się pogłębieniem spadków na USD/NOK, które w tym momencie nieznacznie je koryguje. Zamknięcie się minionej świecy tygodniowej poniżej 52 okresowej średniej ruchomej powoduje, że po korekcie możemy liczyć na spadek USD/NOK w kierunku naszego najbliższego poziomu docelowego w okolicy 8,0038.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here