Naga MarketsEUR/USD – konsolidacja przed NFP

EURUSD

[pullquote]Poznaj strategie inwestycyjne ekspertów – dobierz dostep[/pullquote]Pomimo lekkiego kanału wzrostowego, który budowany jest na wykresie EUR/USD od połowy marca, kurs głównej pary konsoliduje się w trójkącie spadkowym. Poziom niezdecydowania rynku pokazują średnie kroczące, które zbiegły się w okolicach ceny. Wybicie dołem z trójkąta i zniesienie wsparcia 1,109 mogłoby pozwolić na południowe wybicie ze wspomnianego kanału, a to z kolei otworzyłoby drogę nawet w okolice minimów 1,046-1,056. Na umiarkowane spadki wskazuje MACD, który jest bliski przecięcia poziomu zera. Ewentualna kontynuacja półrocznych wzrostów jest bardzo utrudniona przez długoterminowy trend spadkowy, który przebiega tuż nad aktualnym kursem eurodolara. Wiele zależeć jednak będzie od wieczornej konferencji prasowej Janet Yellen, jutrzejszych danych dotyczących amerykańskiego przemysłowego PMI oraz, przede wszystkim, piątkowych odczytów NFP.

DAX 30 – obrona głównego wsparcia

DAX30

Spadki na głównym indeksie niemieckiego parkietu zatrzymane zostały na bardzo silnym poziomie obrony składającym się z sierpniowego minimum – 9300 punktów oraz linii długoterminowego trendu wzrostowego. Dziś widzimy mocne odbicie na północ, które napawa optymizmem. Razem z luką na otwarciu popytowi udało się dzisiaj zdobyć ponad 200 punktów. Najbliższym oporem jest okrągłe 10 tysięcy punktów, w którego okolicy przebiega 20-okresowa średnia krocząca. MACD zaczął odbijać na północ i jest bliski wysłania sygnału kupna. Niemniej jednak sytuacja wciąż jest jeszcze trudna, a przełomowym momentem będzie dopiero przebicie szczytu korekty ostatniego załamania, czyli wysokości 10520 punktów. Na najbliższe dni nie ma przewidzianych istotnych danych makroekonomicznych dla Strefy Euro, dlatego oczy inwestorów ze Starego Kontynentu będą najprawdopodobniej zwrócone za Atlantyk.

BUND – walka na oporze

BUND

Od końca pierwszej dekady czerwca wykres obligacji niemieckich porusza się w kanale wzrostowym. W tym czasie wartość instrumentu zyskała na wartości ponad 5,5 procenta. Obecnie cena znajduje się w strefie oporu 155,50-156,50 euro za jeden papier. Poziom ten dwukrotnie w pierwszym kwartale bieżącego roku służył za wsparcie, zaś od gwałtownego wybicia go na początku maja aż do tej pory nie pozwala kursowi wyjść powyżej. Dodatkowo poziom ten pokrywa się ze zniesieniem 61,8 fibo spadków zapoczątkowanych we wcześniej wspomnianym terminie, dlatego też popyt może mieć spore problemy z pokonaniem tej strefy. Najbliższym wsparciem jest dolne ograniczenie kanału przebiegające obecnie w okolicy 154,50 euro.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here