Naga MarketsŚroda przynosi dalsze umocnienie dolara w ślad za rentownościami amerykańskich obligacji. Co z kurem złotego, euro, funta i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Dzisiaj rozpoczyna się na Alasce dwudniowy szczyt amerykańskich i chińskich dyplomatów
  • Najsilniejszy jest dzisiaj funt, który dalej odrabia straty po informacjach o wszczęciu procedury przez KE z tytułu naruszenia umowy Brexitu
  • Kluczowe informacje dla dolara, czyli przekaz FED, poznamy dopiero wieczorem

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro i dolara (EUR/USD) pozostaje poniżej 1,19

Środa przynosi dalsze umocnienie dolara w ślad za rentownościami amerykańskich obligacji, które testują swoje maksima przy 1,63-1,64 proc. (dla papierów 10-letnich), chociaż wczorajsza aukcja 20-letnich obligacji nie wypadła źle – relacja popytu do podaży wyniosła 2,51 wobec średniej z ostatnich 6 aukcji na poziomie 2,32. Tym samym bardziej widać brak wiary w to, że dzisiejsze posiedzenie FED może przynieść jakąś zmianę dotychczasowej, biernej narracji.

Opublikowane wczoraj dane makro za luty dla sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej wypadły poniżej oczekiwań, co tylko podbiło powyższe oczekiwania. Komunikat, oraz nowe projekcje makroekonomiczne poznamy o godz. 19:00, a pół godziny później rozpocznie się konferencja prasowa prezesa Powella (ze względu na wcześniejszą zmianę czasu na letni w USA mamy godzinne przesunięcie) – powiedział analityk BOŚ.

Wprawdzie FED pozostanie kluczowy dla rynków, ale spójrzmy też na inne kwestie. Dzisiaj rozpoczyna się na Alasce dwudniowy szczyt amerykańskich i chińskich dyplomatów, chociaż wiele się po nim nie oczekuje. Administracja Bidena podała, że planuje nałożyć sankcje na chińskich oficjeli odpowiedzialnych za wydarzenia w HongKongu i zarzuca Pekinowi nazbyt agresywną politykę wobec USA i ich sojuszników. W Europie mamy sygnały możliwego przełamania impasu ws. szczepionki AstraZeneca – o przywróceniu szczepień tym preparatem poinformowali Włosi, a podobną decyzję ma podjąć Francja. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy jest coraz trudniejsza sytuacja pandemiczna, rozważany jest lockdown w Paryżu.

Z kolei o poluzowaniu restrykcji myślą Japończycy (decyzja ws. Tokio moe zapaść jeszcze dzisiaj). Trudna sytuacja pandemiczna w Unii Europejskiej może wymagać szybszych działań ze strony decydentów. Zdaniem niemieckiej członkini EBC, Isabel Schabel środki z ERF (Europejski Fundusz Odbudowy) powinny być dystrybuowane szybciej pomiędzy poszczególnymi krajami, a sama kwota przyjęta jeszcze rok temu w wakacje (750 mld EUR) może okazać się niewystarczająca – dodał.

Najsilniejszy jest dzisiaj funt, który dalej odrabia straty po informacjach o wszczęciu procedury przez KE z tytułu naruszenia umowy Brexitu i jest on dzisiaj rodzynkiem, gdyż dolar zyskuje na szerokim rynku. Zmiany nie są jednak szczególnie duże. Najsłabsza w przestrzeni G-10 korona szwedzka traci niecałe 0,3 proc.

Po tym jak wczoraj wieczorem zeszliśmy poniżej 1,19, dzisiaj sytuacja wiele się nie zmieniła. Uwagę zwraca jednak brak wyraźnej kontynuacji ruchu spadkowego, co po części może wynikać z informacji dotyczących stosunku władz Włoch i Francji wobec preparatu AstraZeneca (możliwe wznowienie szczepień).

Kluczowe informacje dla dolara, czyli przekaz FED, poznamy dopiero wieczorem. Niemniej już teraz widać, że utrzymujące się wysoko rentowności amerykańskich obligacji będą utrudniać perspektywy odbicia. Bardziej prawdopodobna staje się kontynuacja spadków w stronę marcowego dna przy 1,1834 – podsumował.

Zobacz również inne audycje:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax spekulant | internetowy kurs funta | kurs s&p 500 | kurs bitcoina wykres |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here